BMW Group je vďaka svojim značkám BMW, MINI a Rolls-Royce  vedúcim prémiovým výrobcom automobilov a motocyklov na svete. Modely vozidiel BMW X5 v kategórii SUV a BMW radu 4 v kategórii Kupé  a Cabrio sa stali víťazmi hlasovania slovenských čitateľov národného  ocenenia Zlatý volant 2013. 

BMW sa tak až s dvoma trofejami stalo najúspešnejšou značkou tohtoročnej ankety. Do hlasovania sa zapojilo takmer 5 000 slovenských čitateľov,  ktorí si vyberali zo 49 kandidátov v šiestich kategóriách Zlatého  volantu a 18 kandidátov Zeleného volantu.

Zlatý volant sa udeľuje v šiestich kategóriách – malé a kompaktné  automobily, stredná trieda, vyššia a luxusná trieda, SUV, vany, kupé a  kabriolety. Zvláštnu kategóriu tvoria ekologické technológie, ktorým  sa udeľuje ocenenie Zelený volant.

BMW__X5-obr.2

Generálny manager BMW Group Slovakia Michael Kordys  k výsledkom  ankety uviedol: „Slovenskí čitatelia ankety Zlatý volant 2013 a Auto  Bildu potvrdili double víťazstvom BMW silné sympatie verejnosti  a silnú pozíciu prémiovej značky BMW na slovenskom trhu. BMW X5, ktorý  má už tretiu generáciu a práve prichádza do predaja a modelový rad 4,  ktorý vznikol len tento rok, dostali do vienka vynikajúcu štartovaciu  pozíciu vo forme ocenenia Zlatého volantu 2013“.

Ocenenia Zlatý volant  a Zelený volant odovzdali zástupcovia  vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. predstaviteľom  importérov automobilových značiek na slávnostnom gala večere v Múzeu  dopravy v Bratislave.

V európskom kontexte sa Zlatý volant udeľuje už od roku 1976.  Do  európskeho hlasovania 38. ročníku Zlatého volantu sa zapojilo celkovo  vyše 200 000 čitateľov magazínu Auto Bild v 25 krajinách Európy.  Súčasťou voľby bolo aj hlasovanie čitateľov motoristického mesačníka  AUTO BILD SLOVENSKO.

Prečítajte si aj články:

Nové BMW 4 Cabrio
BMW Concept X5 eDrive

Zdroj: BMW Group Slovakia