foto koláž: Mediahub.sk, zdroj foto: pixabay.com

Nadácia otvorenej spoločnosti v piatok 10. januára vyhlásila 16. ročník Novinárskej ceny. Uzávierka nominácií bude 16. februára 2020. Do súťaže je možné prihlásiť príspevky publikované v roku 2019.

Novinárska cena predstavuje 16 rokov priestor pre prezentovanie kvalitnej žurnalistiky a funguje aj ako fórum otvorené pre novinárov, zástupcov médií, ale i širšiu odbornú a laickú verejnosť.

Cieľom súťaže je upozorniť na kvalitnú prácu novinárov a tým podnietiť odbornú diskusiu o stave a trendoch slovenskej žurnalistiky. Z dlhodobého hľadiska tak Novinárska cena napomáha zvyšovať profesionalitu a kvalitu žurnalistiky.

„Do nového ročníka vstupujeme s niekoľkými novinkami v rámci odborných kategórií. Najlepší analytický príspevok v písanej žurnalistike sa zlúčil s Najlepším investigatívnym príspevkom do jednej kategórie. Pribudla tiež nová kategória Najlepšie spravodajské pokrytie v audiovizuálnej žurnalistike,“ uviedla Natália Tomeková z Nadácie otvorenej spoločnosti

„V občianskej žurnalistke budeme v jednej kategórii oceňovať nielen blog, ale aj podcast a online projekt a podcasty budú môcť súťažiť aj v audiovizuálnych kategóriách, ako aj inovatívnom online. Snažíme sa tak reagovať na trend stále sa zvyšujúcej obľube a množstvu vznikajúcich podcastov,“ doplnila Tomeková.

Viac informácií o súťaží nájdete na webe organizátora súťaže www.novinarskacena.sk.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu