Ján Benčík

V trnavskom ArtKlube sa v stredu 1. marca stretli moderátor podujatia Samo Marec s občianskym aktivistom, blogerom a držiteľom ocenenia Biela vrana Jánom Benčíkom. Obaja aktívne publikujú na blogoch portálu denníka N. Po skončení diskusie museli čeliť provokatérom z radov pravicových extrémistov. Článok s videom z diskusie zdieľal na svojom profile na sociálnej sieti aj majiteľ Fun rádia Boris Kollár a vyzval Benčíka, aby vrátil ocenenie Biela vrana.

Ján Benčík sa vo svojich blogoch pravidelne venuje konšpirátorom a odhaľovanou prejavov extrémizmu. Často preto čelí nenávistným prejavom v internetovom prostredí, tentoraz ale musel čeliť osobne nepriazni pravicových extrémistov v priestoroch ArtKlubu.

status Borisa Kollára na Facebooku >po kliknutí sa obrázok zväčší<

Následne článok z portálu pod názvom „Nedajme si náš slovenský národ“ s videom z diskusie verejne zdieľal na svojom súkromnom profile na Facebooku aj majiteľ Fun rádia Boris Kollár, kde napísal:

„Tento udavač ŠT Benčík sa pekne chytil do pasce! On je vlastne fašista! Farizej! Lajkuje a podporuje človeka ktorý tvrdí a popiera holokaust popiera genocídu ktorú majú na svedomí Banderovci! Zavraždili státisíce ľudí! A takéhoto človeka udavač Benčík podporuje a to len kvôli tomu lebo polial farbou sochu Biľaka! Pán udavač Benčík vráťte ocenenie Biela vrana! Nezaslúžite si ho ste fašista a podporovateľ Banderovcov! Nemáte viac morálne právo mať toto ocenenie! A nakoniec dobrá správa pre vás, udávať môžete naďalej aj bez tohoto ocenenia,“ napísal na Facebooku Kollár.

Pozrite si video zo záveru diskusie v trnavskom ArtKlube, kde sa Benčík vyjadruje aj k Banderovcom:

Pozrite si aj video Aliancie Fair-play v ktorom predstavila Jána Benčíka, ako držiteľa ocenenia Biela vrana v roku 2016:

9 KOMENTÁRE

 1. Je Benčík fašista? Ano, podporuje všemožne fašizmus. Fašizmus je spojenie štátnej a korporátnej moci (povedal fašista Mussoliny). Príklady fašizmu: Soroš financuje prevraty, napríklad ukrajinský alebo v roku 1989 u nás. Za pomoci miliard dolárov dosiahne zvrhnutie vlád a dosadenie svojich figúrok do riadenia štátov, ktoré financujú jeho vysoko ziskové „neziskovky“ z daní občanov, riadia štát, politiku, médiá. V škole sme sa učili: Fašizmus je riadenie spoločnosti finančným kapitálom a militantnou buržoáziou. Fašizmus je, keď si finančné skupiny kupujú ako na dražbe ministerstvá a štátne posty. Je to aj zákaz slobody slova a názoru, ako nám to predviedla Sorošova slúžka Žitňanská. Je to volanie po svetovej vojne aby Soros a Kiskov syn zarobili na zbraniach ako predvádza EÚ, NATO, naši niektorí politici platení a dosadení Sorošom. Fašizmus je okresávanie občianskych slobôd ako robil Hitler alebo EÚ. ako prvé vám vezmu zbrane. Potom majetok, potom ak chcete žiť, musíte byť otrok. Fašizmus je islamizácia, Hitler islam obdivoval rovnako ako Merkelová, Schultz a naši fašisti. Fašizmus je udavačstvo Je-Benčíka a Gestapo vylamujúce v kuklách vaše dvere na byte za komentár na internete. Ale zlikvidujete nás všetkých? Táto krajina na rozdiel od západnej EÚ má ešte dosť lesov na odpor, to ste zistili už za 2. svetovej vojny!

 2. pán Benčík je mi Vás úprimne ľúto a Vašu teóriu ktorú používate prisudzujem už Vášmu veku.
  ono nie je všetko v knihách a ste skôr narodený aby ste to poznal Vy nemáte ani len tušenie o zverstvách komunizmu alebo fašizmu tak isto ako ja Vaše teórie a frázy mi pripomínajú stratenú dušu ktorá blúdi medzi peklom a nebom (obrazne povedané).
  To čo prezentujete z ocenením biela vrana nemá nič spoločné.
  Som znechutený Vašimi bludmi a extrémizme a podobne. Pripadá mi to ako keby ste bol nejaký /Zorro pomstiteľ/ a od toho máte skutočne ďaleko.
  Je neskutočné ako každého viete odsúdiť a znevážiť jeho reakciu na Vaše bludy možno Vám to niekto bude žrať aj z navijakom ale ja určite nie. Pri padá mi to ako keby ste zjedol Šalamúnovu knihu múdrosti už Vám dať do ruky žezlo a posadiť na trón.
  Pane bolo by na čase si sadnúť doma pri peci a nechať dilemu extrémizmu na odborníkov. To čo sa deje v našej krajine vôbec nemá nič spoločné z pánom Kotlebom a podobne a to Vás ubezpečujem že nefandím ani jednej ani druhej strane.
  Sadnite si v kľude a zamyslite sa nad sebou samým.

 3. Jeden dôchodca s internetom a neonacisti majú nasrané v martensách..
  Ak by ich bolo viac tak asi začnú páchať samovraždy :-D

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu