Majiteľ Fun rádia pre dvoma týždňami prisľúbil účasť v diskusii rádia Slobodný vysielač lebo nevedel, že do diskusie je pozvaný aj kontroverzný Marian Kotleba. Správu som v spodnej časti aktualizoval o ospravedlnenie zakladateľa rádia Slobodný vysielač Borisa Koróniho.

Moderovaná diskusia v rádiu Slobodný vysielač sa mala odohrať vo štvrtok 1. októbra. No len niekoľko hodín pred jej začiatkom sa jej hlavný diskutér Boris Kollár dozvedel, že na diskusii sa zúčastní aj Marian Kotleba, kontroverzný politik a predseda Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý je mediálne známy svojimi kontroverznými výrokmi voči rómom. Diskusiu mali mať pod palcom moderátori rádia Paľo Šedivý a Maida DK.

Boris Kollár svoju neúčasť v diskusii vysvetlil na facebooku
„Chcem sa každému ospravedlniť koho som dnes upozornil na môj rozhovor v Slobodnom vysielači, neprídem do Banskej Bystrice dnes na uvedený rozhovor z obyčajného dôvodu, pred 2 týždňami som sa sľúbil že dnes pôjdem do štúdia a aj som sa tešil a z internetu sa dozviem že na tu tému mám diskutovať s politikom pánom Kotlebom, nedali mi to vedieť a považujem to za neseriózne z ich strany, môj dôvod je tento; ja nie som politik som občan , volič a otec! Otec od veľa detí a teda ma sakramentsky zaujíma ako bude Slovensko vyzerať ale v tomto prípade by som sa necítil dobre nakoľko mojím spolu besedujúcim má byť politik a ja som apolitický, keď ma naštve Smer tak mu tu nakladám ak sa zastal teraz Fico Slovákov tak ho chválim, Sulíka som hanil za pád vlády ale teraz ho tu vychvaľujem a z toho dôvodu si myslím že ja ako „len“ občan nemôžem sedieť s politikom a debatovať na takúto háklivú tému (viete si predstaviť tie titulky Kollár si robí politickú kampaň!), čo nie je pravda a preto by som bol veľmi nerád aby ma spájali s akýmkoľvek politikom! Ak sa raz do politiky rozhodnem vstúpiť tak to urobím normálne! Dúfam, že mi rozumiete a chápete to, “ napísal Boris Kollár.

Ešte vo štvrtok ráno 1.10. Boris Kolár prostredníctvom facebooku pozýval svojich priaznivcov, aby si diskusiu na rádiu vypočuli, vtedy ešte nevedel že v nej vystúpi aj Kotleba:

„Dnes o 16.30 budem v SLOBODNOM VYSIELAČI v Banskej Bystrici téma imigranti, zneužitie tých chudákov ako aj zneužitie nás , kto za tým stojí, kto to riadi čo je ciel a hlavne čo s tým robiť … Nalaďte si internetové rádio a vypočujte si rozhovor na túto tému, prípadne píšte do štúdia a dajte otázky,“ napísal Kollár.

facebook Boris Kollar

 

Je nekorektné od tvorcov relácie rádia Slobodný vysielač ak pozvaným diskutérom nepovedia celú pravdu. Na svojom facebooku  to rádio okomentovalo slovami:

„vážení a milí…ak ešte po pár dňoch na túto „kauzu“ nezabudnete, ako je to u nás po troch dňoch zvykom, tak sa reakcie dočkáte v relácii Plánovanie budúcnosti rádia v stredu 07.10.2015 po 20:30…nič sa neje tak horúce, ako sa uvarí…aj keď sa stalo niečo, čo sa stať nemalo…ale kto nič nerobí, ten nerobí ani chyby a kto ste bez viny…veď to poznáte sami… Peter,“ napísal Peter Kršiak, spoluzakladateľ rádia.

Rádio Slobodný vysielač je alternatívne internetové rádio, ktoré je vnímané, ako rádio ktoré sa venuje vo svojom vysielaní často kontroverzným témam a samo seba vyčleňuje vo vzťahu k „tradičným mainstreamovým médiám“, ako ich nazýva. Spolupracuje aj s kontroverzne vnímaným časopisom Zem a Vek.

Slobodný vysielač bol vždy projekt na okraji tradičných médií. V roku 2014 sa dokonca rádio preslávilo i verejnou podporou a propagáciou kandidátky na prezidentku Helenu Mezenskú, ktorá je poslankyňou parlamentu za stranu Obyčajní ľudia Igora Matoviča a súčasťou jej volebnej kampane boli napr. aj jej vyjadrenia „že žije zo vzduchu“, že je vyznávačkou tzv. brethariánstva.

Rádio vo svojom vysielaní od svojho vzniku prezentovalo mnoho kontroverzných tém, niektoré i bez hlbšieho overovania faktov, čo im časť poslucháčov doteraz vyčíta. Slobodný vysielač nie je regulovaný štátnym orgánom Radou pre vysielanie a retransmisiu, ako internetové rádio a môže si teda vo svojom vysielaní dovoliť viac, no zákon by nemali prekračovať.

Nedávno z rádia odišiel aj jeden z jeho zakladateľov Norbert Lichtner, ktorý sa rozhodol robiť iný projekt a štartuje novú televíziu. Dnes o nej publikujeme viac informácií > pozri

Aktualizované:

Prečítajte si vyjadrenie zakladateľa rádia Slobodný vysielač:

„Za rádio SV chceme dodať nasledovné. Za vzniknutú situáciu sa vedenie rádia Slobodný vysielač ospravedlňujeme tak Borisovi Kollárovi, ako aj Mariánovi Kotlebovi. Obaja boli totiž uvedení do omylu. Žiaľ, mrzí nás, že moderátori relácie, v ktorej mal Boris Kollár vystúpiť, si nesplnili ani len základnú slušnosť v komunikácii a o akejkoľvek zmene dopredu neinformovali tak Borisa Kollára, ako aj Mariána Kotlebu. Týmto svojim konaním poškodili meno rádia, ohrozili dôveru poslucháčov a v neposlednom rade aj samotný chod rádia, keďže je financované jedine z dobrovoľných príspevkov od poslucháčov.  Voči jednému z moderátorov relácie sme už vyvodili personálne dôsledky, to znamená, že už v rádiu nepôsobí. S druhým redaktorom /Pavlom Šedivým/ aktuálne hľadáme možné spôsoby nápravy tohto stavu, “ povedal pre masmedialne.info Boris Koróni, spoluzakladateľ rádia Slobodný vysielač.

REKLAMAadv.:

3 KOMENTÁRE

  1. Mna ako posluchaca poskodilo vedenie radia a nie moderatori,….Kolar mohol na danu temu diskutovat aj ako obcan,lebo aj Kotleba tam bol ako obcan….Tesil som sa na oboch,zial,Kolar sa dosral a mal strach si sadnut do studia s Kotlebom,…co ak by padla nevhodna otazka?….Zbabelcov typu Kolara a vedenia SV nemusim,….

  2. Ja by som chcel vedieť, na čo je dobré všade pchať slovo „kontroverzný“. Pre mňa sú kontroverzní napríklad Denník N, Štefan Hríb alebo Oľga Pietruchová.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu