Boris Kollár

Národná kriminálna agentúra vyšetruje majiteľa Fun rádia za obchodnú transakciu, v ktorej štát v roku 2009 získal 26 percent akcií Fun rádia za 2,9 miliónov eur.

V roku 2016 štátom vytvorený Slovenský rozvojový fond akcie predal späť Kollárovi a štát zinkasoval len 800 tisíc eur.

Fun rádio za celý čas nevyplácalo ani dividendy, preto strata ktorá mala údajne vzniknúť štátu bola 1,8 miliónov eur. Ako informoval na svojom webe denník N.

Štát nedostal žiadne záruky na zhodnotenie svojho podielu vo firme, preto transakciu nemožno posudzovať ako protizákonnú, vyšetrovatelia sú ale iného názoru.

„Vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry v Banskej Bystrici podozrenie z trestného činu vidia. Vyšetrujú nielen predsedu strany Sme rodina Borisa Kollára, spolu s ním sú podozriví z porušovania pravidiel pri správe cudzieho majetku aj bývalý spolumajiteľ Fun rádia Peter Struhár a bývalý riaditeľ Slovenského rozvojového fondu, dnes už nebohý Oskar Soták,“ uviedol dennikN.sk.

Boris Kollár nazval celé vyšetrovanie účelové. “Od roku 2009 ubehlo sedem rokov. Za sedem rokov nikto nehlásil stratu či škodu. A zrazu niekto ide konať v roku 2016? Prečo? Lebo som v politike?” povedal Boris Kollár pre web denníka N.

„Polícia v uznesení podľa denníka N spochybňuje práve posudky. Zúčastneným vyčíta, že základné imanie Fun media group účelovo nadhodnotili nepeňažným vkladom v podobe 49,3-percentného podielu akcií spoločnosti Patriol v hodnote 7,4 milióna eur,“ uviedol denník SME.

Boris Kollár ale tvrdí, že cena 2,6 miliónov eur za 26% akcií Fun rádia bola vtedy legitímna a odkázal na znalecké posudky, ktoré hodnotu akcií preukázujú.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu