Braňo Dobšinský ešte ako moderátor relácie RTVS Sobotné dialógy (repro foto: YouTube/RTVS)

Dobšinský dostal výpoveď vo verejnoprávnom Slovenskom rozhlase a načas sa z médií stiahol. Od 2. septembra sa stane súčasťou tímu redakcie spravodajského portálu Aktuality.sk vydavateľstva Ringier Axel Springer spolu s Jaroslavom Barborákom, ktorý tiež musel nechcene odísť z RTVS.

„Chcem sa s vami podeliť o jednu naozaj dobrú správu. Od budúceho pondelka (2.9.) nastupujú do tímu Aktuality.sk dlhoroční rozhlasoví redaktori a moderátori Braňo Dobšinský a Jaroslav Barborák. Mám z toho veľkú radosť, pretože obaja sú skvelí odborníci a ľudia, ktorým sú blízke hodnoty našej redakcie. Budeme mať viac výborných podcastov, diskusií, denného spravodajstva a publicistiky. A to najmä vďaka vám a vašej podpore. Áno, toto je dôsledok toho, že podporujete Aktuality.sk,“ uviedol na sociálnej sieti Peter Bárdy, šéfredaktor Aktuality.sk.

„Ide o potvrdenie našej stratégie, prečo by ľudia mali podporovať nezávislú a profesionálnu žurnalistiku. Príchodom Jara a Braňa zvyšujeme kvalitu celej redakcie. Zároveň posilňujeme naše podcasty, diskusie a politické oddelenie našej redakcie. Sú to skúsení novinári, ktorí budú zároveň mentormi mladým redaktorom a ktorí budú určite platní aj v našom vzdelávacom programe Digital Media Campus. Je to naša najdôležitejšia akvizícia aj pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami,“ doplnil Peter Bárdy.

Program Digital Media Campus predstavila medzinárodná vydavateľská skupina Ringier Axel Springer Media AG už v januári 2016. Vzdelávací program funguje na Slovensku, ale aj v Poľsku, Maďarsku a Srbsku. Okrem intenzívnych prednášok, sú jeho súčasťou aj medzinárodné semináre a workshopy v Berlíne, Zürichu a Varšave.

Braňo Dobšinský v októbri 2018 moderoval reláciu Sobotné dialógy naposledy. Musel odísť po 11 rokoch z RTVS. „Jeho pravidelná relácia Sobotné dialógy sa začala 20 minút po oficiálnom štarte, osobne mal problémy s artikuláciou a bol menej sústredený ako zvyčajne. Zlyhanie malo byť podľa zdroja Nového Času podporené vyššou konzumáciou alkoholu počas predošlej noci, čo riešili aj krátko pred vysielaním,“ zverejnil vtedy Nový Čas.

Jaroslav Barborák pôsobil v RTVS ako moderátor spravodajského Rádiožurnálu a relácií K veci a Z prvej ruky. Musel odísť v júni 2019 z RTVS, pretože mu nepredĺžili externú zmluvu.

Aktuálne posilní redakčný tím spravodajského portálu Aktuality.sk, svoju radosť vyjadril na sociálnej sieti. „Teším sa a rovnako mám bázeň pred odkazom a záväzkom, ktorý nielen tejto redakcii zanechal Janko Kuciak,“ uviedol Jaroslav Barborák.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu