Hudobník a showman Braňo Mojsej odštartoval vlastnú reláciu MediaPoint na YouTube.

„Dnes kedy sú médiá doslova ovládané zopár ľuďmi, ktorí strážia to aby niektoré veci neboli publikované či zverejnené je jediným priestorom internet a YouTube, kde sa takýto projekt dá realizovať. Museli by mať veľkú odvahu v niektorej z televízií, keby toto chceli vypustiť von, no nevylučujem to, nakoľko zopár ľudí, ktorí majú na programy v TV vplyv poznám osobne, radi experimentujú tiež a radi idú von s niečím skutočne novým, originálnym s dávkou kontroverznosti a adrenalínu. No môžu to byť aj známe vychytené weby kam by sa mohol Mediapoint postupne hodiť. Už teraz začíname ponúkať reklamu v nových častiach a sme prekvapení zo záujmu a ešte viac prekvapení a potešení so sledovanosťou a počtom odberateľov kanálu na YouTube,“ prezradil o novej relácii Braňo Mojsej v rozhovore pre Mediahub.sk.

Čo je cieľom novej relácie?

Tento námet som mal už dávnejšie v hlave no dlho som nemal ten správny tím, čo sa týka strihu a výroby, kreatívny tím už pracoval skôr.

Teraz už na výrobe pracujeme všetci spolu, prediskutujeme tému a odobríme si pointu každej časti. Realizácia a môj výstup je už len výsledkom spoločnej myšlienky či témy.

To akým spôsobom tému podám a akým prejavom je ale výlučne na mne. Prezentujem názor ako ho cítim ja, no obsah je orientačne pripravený realizačným tímom.

Plánujete reláciu rozšíriť o ďalšie platformy? Bude fungovať napr. aj na portáli MediaPoint.sk? Aké máte s reláciou plány?

Samozrejme pripravujeme viacero možností výstupu, všetko sa vyvíja, no momentálne sa sústredíme hlavne na kvalitu videí po technickej stránke a samozrejme hlavne obsahovej.

Je to štartovacie štádium a tak experimentujeme a vychytávame nedostatky, zlaďujeme tím, prostredie, hľadáme ten správny formát atď.

V budúcnosti to budú aj hostia, ktorí budú so mnou diskutovať na dané témy, či reakcie ľudí priamo na ulici. Chystáme rôzne rubriky ale nápady nebudem prezentovať, nakoľko veľa námetov, ktoré som vymyslel a povedal niekde na obede, zrealizovali o nejakú dobu v telke.

Kradnúť námety je dnes bežné. Preto dávam priestor študentom a absolventom vysokých či stredných filmových škôl, ktorí sa dnes sťažujú že nemajú priestor na tvorbu.

No robia na tom aj skúsení ostrieľaní ľudia. V telkách vyrábajú programy stále tí istí producenti a jednoducho priestor iným nedajú. Strážia si svoje pozície, nakoľko ide o veľmi výnosný biznis.

Peniaze ich tam doslova prilepili a všetkých od A-Z jednoducho spájajú do jedného kruhu do ktorého sa nedostanete. Len ak máte vysokú sledovanosť, nápady a dobrý kontakt. Jednoducho máte z minulosti už nejaké výsledky alebo ste dnes sledovaným a vychyteným YouTuberom. Musíte niekde zasvietiť.

Kto novú reláciu pripravuje?

Produkčný tím tvoria hlavne : Braňo Mojsej, Janka Kollarčíková, Michal Jusko, Radovan Kollarčík, Ivan Vreštiak, Vladimír Senaj a mnoho dalších, ktorí sa podieľajú len na niektorých častiach a to sú hlavne študenti, či absolventi – kreatívci.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu