Bývalý agent SIS a bývalý novinár denníka SME – Peter Tóth vydal spoveď o tom, ako to funguje v tomto štáte.

Krycie meno BezecKrycie meno Bežec obsahuje množstvo doposiaľ nepublikovaných informácií zo zákulisia tajných služieb, slovenskej politiky a bratislavského podsvetia. Odhaľuje existenciu takzvanej paralelnej tajnej služby, neobvyklej organizácie spravodajských dôstojníkov, usilujúcich sa dokumentovať prešľapy oficiálnej SIS. Odpočúvanie centrál opozičných strán, horiace autá, výbuchy a záhadné zmiznutia ľudí. Aj taká bola nedávna história 90-tych rokov minulého storočia.

Na jej pozadí sa odvíja autobiografický príbeh Petra Tótha, ktorý bol ako novinár pod drobnohľadom tajnej služby, neskôr sa stal jej príslušníkom a nakoniec aj riaditeľom kontrarozviedky SIS. Rozpráva o tom, ako našiel ukrývajúceho sa Oskara Fegyveresa, korunného svedka únosu prezidentovho syna, a ponúka zasvätený pohľad na vraždu jeho najlepšieho priateľa Róberta Remiáša. 

Autor sa nevyhýba ani kontroverzným udalostiam zo svojho života. Otvorene popisuje svoj kariérny vzostup, ale aj strmý pád.  Bežec umožňuje bližšie spoznať jeho autora a ponúka nekonvenčné videnie sveta tajných služieb.

Zdroj: KOMUNIKA

REKLAMAadv.: