Poslednú marcovú nedeľu 29.3. sa v Bratislave uskutoční 10. ročník ČSOB Bratislava Marathonu. Organizátori avizovali niekoľko noviniek, pričom očakávajú, že bude prelomená hranica 10 tisíc bežcov. Viac pre masmedialne.info prezradil výkonný riaditeľ pretekov Jozef Pukalovič.

Bratislava Marathon naživo na RTVS

Kráľovská disciplína, teda maratón, no aj polmaratón a štafeta, budú odštartované 29. marca. Novinkou je, že preteky naživo odvysiela RTVS na Dvojke od 10:00 do 12:20hod.

„Už sa o to snažíme tri roky,“ konštatuje šéf ČSOB Bratislava Marathonu. „Sme radi, že v RTVS pristúpili k akcii zoširoka a veríme, že prenos bude pre divákov zaujímavý. Uvidia veľa aj zo zákulisia podujatia, sprievodných akcií a z príprav. Tiež odznie množstvo rozhovorov s ľuďmi, ktorí sa spolupodieľajú na príprave akcie,“ hovorí Jozef Pukalovič. Pôjde teda o kombináciu živého vysielania a nahrávok, pričom celú akciu bude spolumoderovať Alfonz Juck, ktorý je okrem iného aj odborníkom na atletiku. Organizátori tak zabezpečili zážitok aj pre divákov pri televíznych obrazovkách.

Pozrite si trailer:

 

Za desať rokov sa z bratislavského behu stalo jedno z najväčších slovenských bežeckých podujatí. „Tak ako nám rastie počet účastníkov, narastajú aj nároky na organizáciu a očakávania účastníkov a divákov. Čiže ten nárast je z jednej strany pre nás potešiteľný, z druhej strany zaväzujúci. Začínali sme pri počte 760 účastníkov, tento rok budeme atakovať hranicu 10 tisíc,“ hovorí Jozef Pukalovič. No dodáva, že pre celý organizačný tím je to veľká motivácia.

Každoročne sa preto tiež rozširuje aj množstvo sprievodných akcií pre športovcov ich príbuzných a divákov. „Začíname už 21. marca symbolickým maratónskym prebehom Bratislavou. Od pondelka až do soboty (pozn. red. 23 – 28. marca) bude v Eurovei prebiehať Týždeň zdravia a športu, kde privítame množstvo atraktívnych hostí a sobotňajší športový program bude doplnený o kultúrne aktivity spojený s oslavou 5. narodenín otvorenia Eurovei. Headlinom kultúrnej časti programu bude večerný koncert skupiny Hex a ohňostroj,“ približuje Pukalovič.

Mojmíra Némethová

Program Týždňa zdravia a športu môžete nájsť > tu

Pozrite si vizualizáciu tohtoročnej trate maratónu a fotografie z posledného ročníka:

Bratislava Marathon naživo na RTVS - obr.1 Bratislava Marathon naživo na RTVS - obr.2 Bratislava Marathon naživo na RTVS - obr.3 Bratislava Marathon naživo na RTVS - obr.4 Bratislava Marathon naživo na RTVS - obr.5 Bratislava Marathon naživo na RTVS - obr.6Článok bol prvý krát publikovaný už 6.marca 2015.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu