Britský bulvárny denník The Daily Mail sa ospravedlnil americkému hercovi, režisérovi a producentovi Georgeovi Clooneymu za zverejnenie informácií o jeho budúcej svokre, ktoré boli podľa slov hollywoodskej hviezdy úplne nepravdivé.

„Akceptujeme ubezpečenie pána Clooneyho, že príbeh nie je pravdivý,“ citovala agentúra DPA slová hovorcu novín. „Ospravedlňujeme sa mu, Amal Alamuddinovej i jej matke Barii,“ dodal.

Podľa hovorcu sa pôvod informácie novinárky na voľnej nohe, ktorá disponuje adekvátnymi kontaktmi v Libanone a redakcia jej dôverovala, skúma. Z internetového vydania periodika už článok odstránili.

Noviny predtým s odvolaním sa na libanonské a britské zdroje priniesli informáciu, že matka Clooneyho snúbenice, renomovanej právničky Amal Alamuddinovej, je nespokojná so svojím budúcim zaťom a v Bejrúte to i dala jasne najavo. Podľa tabloidu mala matka špecialistky na oblasť medzinárodného práva a ľudských práv vyhlásiť, že jej dcéra si zaslúži niečo viac ako herca.

George Clooney reagoval na tieto tvrdenia na stránkach denníka USA Today. „Skoro nikdy neodpovedám na články bulváru, výnimkou je, ak ide o niekoho iného a jeho dobrý pocit,“ konštatoval 53-ročný herec s tým, že spomínaným článkom zašiel The Daily Mail priďaleko. Podľa vlastných slov si už zvykol na tri vymyslené príbehy o svojej osobe týždenne, a je mu to jedno. Tento príbeh však nie je len úplne vymyslený, ale aj nezodpovedný.

Skutočnosti konkrétne nezodpovedá informácia, že jeho budúca svokra je príslušníčkou drúzskeho etnika a želá si za zaťa Drúza. Navyše jeho svokra v čase, odkedy tvorí pár s jej dcérou, nebola ani jediný raz v Bejrúte a nemá nič voči ich sobášu.

Za najhoršie označil Clooney tvrdenie autorky článku, že v Bejrúte sa o tradíciách v náboženstve Drúzov robia vtipy, ktoré súvisia so smrťou nevesty. „Nezodpovednosť využiť v týchto časoch náboženské odlišnosti, ktoré vôbec nejestvujú, je povrchná, ak nie nebezpečná,“ zdôraznil herec.

Zdroj: TASR, Zdroj ilustračnej fotografie: masmediálne.info

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu