ARTIP vznikol v roku 2000 preto, aby splnil predstavy a sny o bývaní. V ateliéri ARTIP totiž vedia vytvoriť, nielen typový dom, ale aj projekt rodinného domu podľa najosobnejších predstáv.

Špecializuje sa na komplexné poskytovanie služieb v oblasti architektúry. Cieľom je trvalý rast a stabilita firmy – ruka v ruke so spokojnosťou a rastom zákazníka. Ruka v ruke s vysoko profesionálnym kolektívom mladých ľudí, dokonalou kvalitou ich projektov a vysokou úrovňou komunikácie so zákazníkom. Za tie roky vybudovali uznávaný ateliér, ktorý realizuje aj veľmi nekonvenčné, zaujímavé a nadčasové projekty.

Tím ateliéru ARTIP-u tvoria:

Ing. Ľubomír Cích – architekt
Ing. Ivan Kollárik – projekcia
Tomáš Hulák – projekcia
Ing. Andrej Krídl – statika
Ing. Pavol Kováčik – statika
Ing. Zoltán Terebessy – zdravotechnika
Ing. Jaro Štroffek – ÚK
Ján Fűzék – elektroinštalácia

BUBBLE – predstavenie nekonvenčného domu :
Obytné miestnosti: 5
Zastavaná plocha: 151,2 m2
Celková úžitková plocha: 232,6 m2
Celková obytná plocha: 106,6 m2
Obostavaný priestor: 1053,0 m3
Výška hrebeňa strechy od 0,0: 6,25 m
Sklon strechy: 2o

Vizualizácie BUBBLE:

Dnes Vám predstavíme projekt BUBBLE, vytvorený a realizovaný priamo na mieru a prianie zákazníka.
Je to loď? Je to hrad? Je to hlavne funkčná realizácia, ktorá necháva predstavivosť a voľnosť myšlienok jeho majiteľom, ale aj ich priateľom a obchodným partnerom, ktorí ich v takomto sídle navštívia.

Chceli by ste vlastniť BUBBLE? Ja veru áno! :-)

O rozhovor som požiadal architekta a spolutvorcu kreatívnych myšlienok a aj domu BUBBLE –
pána Ing. Ľubomíra Cícha:

pán Cích, prečo ste si vybrali architektúru za profesijný smer? Čo tomuto rozhodnutiu predchádzalo?

Asi sa to začalo už v detstve, keď som dostal prvé Lego a začal si stavať domčeky. A bavilo ma, aj keď otec stále prerábal a dostavoval náš dom… Bolo pre mňa fascinujúce – ako sa to, čo sa nejako nakreslí na papier –  dokáže zhmotniť do reálnej izby, schodiska, okna…

Navrhujete domy odlišne. Čo Vás k tomu vedie?

Nepovedal by som, že ich navrhujem odlišne. Vždy to má nejaký kvázi rovnaký postup, resp. následnosti. Aj keď je pravda, že niekedy si dom „zvizualizujem“ pri ležaní v posteli, niekedy si veci skicujem… Ale vždy tomu predchádza nejaká úvaha, myšlienka, rozhovory s klientom. Teraz som si uvedomil, že ja vlastne ani neviem, ako tie domy navrhujem! :-)

Pred koľkými rokmi ste nakreslili svoj prvý dom? Ako by ste ho pár slovami opísali? Veď to je ako prvá pusa, na tú sa nezabúda, nie? :-)

Ak myslíte dom, ktorý sa aj reálne postavil, tak to bola nadstavba nad domom mojich rodičov, kde vznikol podkrovný byt. Bolo to robené tak, aby sme sa vedeli vtesnať medzi veľa mantinelov, či už finančných alebo priestorových… a to ma veľa naučilo… a ten priestor výborne funguje dodnes. A mimochodom, na tu prvú pusu som už zabudol :-)

Čo nové plánujete v Ateliéri ARTIP v roku 2013? Presťahovali ste sa do nových priestorov…

Dnes, keď už pominul stavebný boom z rokov 2007-8 sú tie plány skromnejšie. Vždy mám radosť a som spokojný, keď príde klient, s ktorým si „sadneme“ či už po stránke ľudskej alebo v nazeraní na architektúru a je predpoklad, že z toho vznikne pekný dom… Mám naozaj dobrý pocit, keď idem okolo mojej práce napríklad s mojimi deťmi a môžem sa pred nimi pochváliť: „Pozrite  chalani, tento dom som kreslil ja!“ :-)

Ďakujem za rozhovor.

Marián LUHA

Realizácie BUBBLE:

artip hlavicka

ARTIP Katalog 2013
Tu si môžete
objednať najnovší katalóg:
„Nekonvenčný pohľad na rodinné domy 2013“

Skúste bývať inak.

 

www.artip.sk