Girl Sitting Outside with a Chromebook 11 Notebook
Zdroj: SEESAME Communications Experts

Nie je tajomstvom, že sa školopovinné deti k svojim učebniciam nesprávajú vždy ako by mali. Školská učebnica pritom ešte zopár pádov vydrží. S tabletmi a notebookmi, ktoré sa čoraz častejšie objavujú v laviciach namiesto kníh je to však horšie.

Keďže spoločnosť Dell dnes okrem klasických počítačov vyrába všetko od tabletov po dátové centrá, rozhodla sa na problém odpovedať svojským spôsobom.

Žiakov v materských a základných školách chce vybaviť špeciálne upravenou „vojenskou“ verziu Chromebooku, ako uviedol portál Mashable. Nie je to až tak prekvapujúce, keďže práve notebooky tejto texaskej spoločnosti sa vo veľkom využívajú v armádach z celého sveta.

Tieto notebooky vydržia pády, tekutiny, prach či vlhkosť. Dell Chromebook 11 prináša s odolným dizajnom aj dlhú životnosť. Jeho batéria vydrží až 10 hodín. Má 11.6 palcový HD displej s 2.16 GHz dual-core Intel Celeron procesorom, 16 GB interný hard disk a 2 GB pamäte RAM (dostupný je aj model s 4 GB). Vstup na SD kartu, USB porty (2.0 aj 3.0) a HDMI port.

Female Students with Chromebook 11 Notebook
Zdroj: SEESAME Communications Experts

Dostupný je aj s portom na 4G/LTE SIM kartu. Vnútornosti by teda mali hravo zvládnuť základné požiadavky každého žiaka ako napríklad prehrávanie videí, surfovanie po webe alebo úpravu dokumentov.

Zaujímavím a užitočným detailom je takzvaný „activity light”, svetielko, ktoré sa nachádza na zadnej strane displeja a podľa farby indikuje učiteľovi, či žiak potrebuje individuálnu pomoc.

Chromebook beží na Chrome OS. Dell má v zálohe aj iný model (Latitude 11) s Windows 7. Pre tých, ktorý uprednostňujú Windows 8 pred Chrome OS, je tu Latitude 11. Rovnaký ako Chromebook no s pridaným Ethernet portom a Intel Pentium procesorom.

Cena Chromebooku 11 začína na 249 $. Cena Latitude 11 s Windows 7 ešte len bude ohlásená. Okrem notebookov má Dell v portfóliu aj školský tablet – 10 palcový Venue 10.

Čo si myslíte o využívaní notebookov a tabletov v školách namiesto učebníc?

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu