Ako sme informovali, moderátorka televízie Markíza Martina Šimkovičová ešte v septembri zdieľala na svojom facebooku správy o imigrantoch, čo nakoniec vyústilo do skončenia jej pracovného pomeru v televízii. V piatok 4. decembra oznámil majiteľ Fun rádia Boris Kollár, že Martina bude číslo 3 na kandidátke jeho strany Sme Rodina v parlamentných voľbách.

Martina Šimkovičová bola moderátorkou TV Markíza v jej hlavnej večernej spravodajskej relácii Televízne noviny, začínala ešte ako moderátorka športových správ.

K jej publikovaným správam na facebooku sa vyjadroval aj generálny riaditeľ Markízy:

„Hovorili sme o citlivosti a dôležitosti v prípade prezentovania osobných stanovísk našich moderátorov na sociálnych sieťach a už čoskoro sa stretneme, aby sme sa aj spolu s riaditeľom spravodajstva porozprávali o jej budúcej kariére,“ vyjadril sa ešte v septembri na margo publikovaných správ na facebookovom profile Martiny Šimkovičovej generálny riaditeľ Markízy Matthias Settele, pre denník Nový Čas. 

Možno jediný kto sa verejne vtedy Martiny Šimkovičovej zastal bol práve Boris Kollár, keď na svojom facebookovom profile a neskôr i vo vysielaní rádia Slobodný vysielač povedal:

„Strašne ma mrzí to, ako dopadla pani Šimkovičová v Markíze. Mala dostať vysielanie, a ona si na svojom facebooku len shareovala (pozn.: zdieľala) niektoré veci ktoré neboli vymyslené, ona nekrivila pravdu. Boli to krátke videá, alebo fotografie z imigračnej vlny a ja si myslím, že ona to ani nekomentovala, ani tam nedávala nejaké nenávistné komentáre a hlúposti. Keby tam dávala: postrieľajme ich, povraždíme ich, tak prosím poviem, to nebolo v poriadku. Ale keď raz niečo vyjde, že búrajú plot, alebo hádžu kamene, no tak sa netvárme že tie kamene nehádzali, veď sme to videli vo videu. A to že to shareovala a dala tam, ja si myslím, nie je dôvod na to, aby ju niekto zbavil práce, alebo aby ju nejako perzekvoval,“ povedal Boris Kollár vo vysielaní rádia Slobodný vysielač.

Znamená to, že boli vopred dohodnutí? Jednou z predvolebných tém Borisa Kollára sú totiž práve imigranti. Kollár to vysvetlil:

„Nebol som jej kamarát, ale naštvalo ma, keď ju vyhodili z práce. Bol som jediný z verejne známych ľudí, ktorý sa jej zastal. Vtedy som ešte nevedel, že pôjdem do politiky, takže to nie je farizejstvo,“ povedal Boris Kollár pre denník Nový Čas.

Martina Šimkovičová sa k svojej kandidátúre za stranu Borisa Kollára pod názvom Sme Rodina verejne zatiaľ nevyjadrila a k svojmu odchodu z Markízy z konca októbra sa vyjadrila len stroho:

„Televízii Markíza som vďačná za profesnú, ale aj ľudskú skúsenosť. Dôvodom odchodu boli rozdielne názory a po vzájomnej dohode som sa rozhodla túto kapitolu svojho života uzavrieť. Každý koniec je začiatok niečoho nového,“ povedala Martina Šimkovičová pre denník Nový Čas.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu