repro foto: Pavol Fejér

Po svojom odchode z RTVS Pavol Fejér získal spoločne s nadáciou Zastavme korupciu finančné prostriedky na štart novej relácie prostredníctvom crowdfundingovej platformy StartLab.sk, kde sa im podarilo vyzbierať od donorov sumu 11 740 eur, z potrebnej sumy 10 tisíc eur.

Nová relácia bude fungovať na webe spravodajského portálu SME.sk dva krát do mesiaca, prvú časť môžu vidieť divácii už v utorok 16. októbra.

Tvorivý tím redakcie okrem Pavola Fejéra bude tvoriť i jeho bývalá kolegyňa z RTVS Katarína Jánošíková ale aj investigatívna novinárka Zuzana Petková, riaditeľka nadácie Zastavme korupciu, ktorá predtým pôsobila v týždenníku Trend.

Editorom novej relácie bude editor denníka SME Juraj Fellegi, ktorý presne pred rokom (od 1. októbra 2017) odišiel na protest z RTVS, keďže nechcel pracovať pod novým vedením, označovaným pojmom „ex-hovorcovia“. Fellegi v RTVS pracoval ako šéf editor spravodajstva.

Za kameru sa postaví kameraman Milan Frišo. „Do tvorby relácie budeme zapájať aj mladých nadaných novinárov a analytikov,“ avizujú autori novej relácie.

Vyzbieraná suma 11 740 eur mala pomôcť pre vznik relácie. Celkom má byť nakrútených minimálne 24 reportáží. „Náklady na prípravu a natočenie jednej relácie sa pohybujú na úrovni 2 400 eur. Väčšinu z nich pokryje Nadácia, niečo priloží partnerské médium a veríme tiež, že do pravidelného natáčania sa pustíme aj vďaka vašej podpore,“ uvádzali tvorcovia na platforme StartLab.sk.

Pozrite si teaser relácie SME.sk:

Pozrite si promo video, ktorým žiadali tvorcovia o podporu na novú reláciu formou crowdfundingovej platformy StartLab.sk. Vo videu vystupuje aj ex-novinár Pavel Sibyla, ktorý pôsobil ako riaditeľ nadácie Zastavme korupciu, nedávno sa stal členom politického hnutia Progresívne Slovensko.

Nadácia Zastavme korupciu je úzko spojená so spoločnosťou ESET. Za jej založením podľa HNonline.sk stoja Miroslav Trnka a Michal Bláha. Miroslav Trnka je zároveň zakladateľom a spolumajiteľom softvérovej spoločnosti ESET.

Vznik hnutia Progresívne Slovensko finančne podporil Anton Zajac, ktorý je spolumajiteľom spoločnosti ESET a napríklad aj minoritným spolumajiteľom denníka N a členom predstavenstva denníka N.

Spojenie medzi denníkom N, nadáciou Zastavme korupciu a politickým hnutím Progresívne Slovensko je veľmi silné. Spoločne tvoria sústavu, ktorou by mohla spoločnosť ESET veľmi efektívne ovplyvňovať verejnú mienku a budovať si zázemie pre svoje budúce ambície a zámery.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu