Michal Novota v klube Pod lampou so zakladateľom spoločnosti Disig Ľubošom Batĕkom (repre foto: YT/Disig)

Klub Pod lampou mal byť pôvodne kultovým miestom pre kultúru a diskusiu, podľa vzoru relácie Pod lampou, ktorú moderuje Štefan Hríb, šéfredaktor magazínu .týždeň, ale nestal sa ním.

Na dofinancovanie klubu pri jeho vzniku prispeli fanúšikovia magazínu, ktorí poskytli finančný dar prostredníctvom crowdfundingu na StartLabe. Vydavateľstvo tiež pravidelne žiada o príspevky od darcov na výrobu relácie Pod lampou. I napriek tomu, bol klub ešte pred korona krízou, prenajímaný i na komerčné účely.

„Klub .pod lampou bude diskusný priestor, občasná kaviareň a najmä miesto stretnutí. V duchu tradície relácie .pod lampou v ňom chceme organizovať diskusie na spoločenské, politické či vedecké témy,“ uviedlo vydavateľstvo na platforme StartLab.sk, kde zverejnili svoj projekt a žiadali fanúšikov o finančný dar.

Propagačné video spoločnosti Disig, ktoré bolo zverejnené 1. decembra 2020 a 15. februára 2021 bolo natočené v klube Pod lampou. Nachádza sa v ňom aj kultový stolík a stoličky, za ktorými sa od počiatku relácie Pod lampou odohrali všetky diskusie. „O tejto aktivite som netušila. Ale zo zaslaného videa nie je veľmi jasné, že ide o .klub pod lampou,“ uviedla pre Mediahub.sk Alexandra Punová, z marketingového oddelenia magazínu .týždeň, a na naše ďalšie otázky už nereagovala.

“Použité segmenty sú z tréningového videa, ktoré sme natáčali pre klienta Disig v štúdiu Pod lampou. Naša firma dodávala komunikačný tréning,” priznal pre Mediahub.sk bývalý redaktor magazínu .týždeň Michal Novota.

„Dlhšie som sa zamýšľala ako priblížiť verejnosti oblasť elektronického podpisu, a s ním spojených IT riešení. Odborníci zo spoločnosti Disig absolvovali koncom roka 2019 mediálny tréning, kde mali vysvetliť terminológiu a problematiku, čo bolo dobrým podkladom pre krátke edukačné videá. Zároveň som ich chcela hravou formou pomenovať, a tak vznikol názov „Je IT zložITé?,“ uviedla pre Mediahub.sk Eva Sérová, komunikačný dodávateľ pre Disig, zo spoločnosti PR Bonus Consulting.

„Dôležitým míľnikom bol aj vznik spolupráce so šikovným tímom PRE BONUS Consulting. Firma sa pôvodne venuje koučingu a vzdelávaniu zamestnancov, avšak kvôli pandémii musela prejsť na video prezentácie. Dohodli sme sa preto, že vyskúšame pripraviť edukačné videá aj z IT prostredia,“ doplnila Eva Sérová.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu