V týchto dňoch bola v Českej republike udelená Radou pre rozhlasové a televízne vysielanie licencia pre káblové vysielanie televízii Up Network. Plánuje vysielať nielen v Čechách, ale i na Slovensku, Holandsku a Belgicku. Za projektom je bývalý CEO televízie JOJ František Borovský. Informáciu priniesol portál Rozhlas.cz. 

Licenciu na novú dokumentárnu televíziu získala Borovského spoločnosť EFB Network, ktorú vlastní so svojou manželkou Eliškou Borovskou, ako spolumajiteľ v štruktúre spoločnosti figuruje i druhá Borovského firma FBC Media, cez ktorú v minulosti dodával programový obsah pre TV Barrandov.

František Borovský sa pohybuje v televíznom manažmente od roku 2002, pričom zastával vedúce funkcie v slovenských televíznych staniciach RTVS (STV), Markíza a TV JOJ, kde v rokoch 2007 – 2014 pôsobil na pozícii generálneho riaditeľa.

Následne sa venoval rozvoju online a TV projektov prostredníctvom vlastnej spoločnosti FBC MEDIA, napríklad HNtelevízii vydavateľstva Mafra Slovakia.

Neskôr pôsobil v Čechách v televízii Barranov, kde nastúpil v apríli 2015 ako programový riaditeľ a neskôr, v januári 2016 bol menovaný za výkonného riaditeľa. V TV Barrandov pôsobil do decembra 2016.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu