Kristián Čekovský (repre foto: FB/Kristián Čekovský)

Bývalý redaktor RTVS Kristián Čekovský uspel vo februári 2020 v parlamentných voľbách ako kandidát strany OĽANO a pravidelne svojou aktivitou sa snaží zviditeľniť a napádať RTVS a súčasného generálneho riaditeľa Jaroslava Rezníka, ktorý v minulosti pôsobil v TASR. Aktuálne podal Čekovský na Generálnej prokuratúre trestné oznámenie.

„Pochybnosti v oblasti hospodárenia a dôvodné podozrenia z konfliktu záujmov sprevádzajú pôsobenie Jaroslava Rezníka nielen v RTVS, ale aj v TASR, kde bol predtým riaditeľom. V tomto konkrétnom prípade hovoríme nielen o podozreniach, ale aj o dôkazoch, že osoby spojené s TASR, ktorú si platia všetci občania, prelievali štátne peniaze do súkromných vreciek prostredníctvom ďalších spoločností TERAZ MEDIA a IMPRE MEDIA. Je len otázkou, či týmto spôsobom nedochádzalo aj k splácaniu investície, ktorej cieľom bolo vo voľbách v roku 2016 dostať SNS za každú cenu do parlamentu,“ uviedol Kristián Čekovský.

Tlačová agentúra reaguje: „Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) dôrazne protestuje voči obvineniam i slovníku, ktorý použil predseda mediálneho výboru parlamentu Kristián Čekovský v tlačovej správe OĽANO ohľadom podania trestného oznámenia na Generálnu prokuratúru „za činnosť vo verejnoprávnej TASR a spriaznených spoločnostiach od roku 2013 až doteraz,“ uviedla vo svojom stanovisku Tlačová agentúra SR.

„Hospodárenie TASR je každoročne preverované Správnou radou TASR, Výborom Národnej rady pre kultúru a médiá, audítormi i kontrolou Ministerstva kultúry SR, a výsledky i štruktúra hospodárenia sú pravidelne zverejňované. Vnútorné, ani externé kontroly počas obdobia od roku 2013 – 2020 nedospeli k záverom, o ktorých poslanec Čekovský informuje v tlačovej správe,“ doplnila TASR vo svojom stanovisku.

Pozrite si video Čekovského v ktorom ohlásil podanie trestného oznámenia na bývalé vedenie TASR:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu