V rámci plesovej sezóny a zimných tanečných zábav pre Vás pripravil V-klub a Národné osvetové centrum v spolupráci s občianskym združením Spoločnosť priateľov dobrej hudby – špeciálnu valentínsku tančiareň v rytme swingu! Tešiť sa môžete na Fats Jazz Band, B-Swing aj Lady Aminu!

Čaká na vás Swingový Valentín s Fats Jazz Band-om!

Presne 14. februára, na Valentína, sa v legendárnom klube Véčko v Bratislave bude konať naozaj zaujímavý večer. Živá hudba v podaní pravého swingového orchestra FATS JAZZ BAND pod vedením Ladislava Fančoviča, tanečný workshop a ukážky tancov z tanečnej školy B-Swing a umenie zvádzania burlesque predvedie očarujúca Lady Amina. Nebude chýbať ani tradičný vintage fotokútik!

O podujatí nám porozprávala spoluorganizátorka Jana Dekánková: „Usporiadali sme mimoriadnu tančiareň, kde bude skutočne výnimočná atmosféra. Štýlová uvádzačka spustí pomyselný časostroj a prenesie Vás do roku 1930, kedy boli ženy elegantné, jemné dámy a muži im galantne odsúvali stoličky a otvárali dvere. V sále bude pripravený dostatočne veľký tanečný parket, ale aj vyvýšené miesta pre netancujúcich poslucháčov koncertu najúspešnejšieho slovenského swingového orchestra posledných rokov, FATS JAZZ BANDu.

Ešte pre začatím koncertu však lektori tanečnej školy B-Swing naučia záujemcov pár základných krokov dobových tancov charleston alebo lindy-hop, aby sa návštevníci mohli zabávať naozaj štýlovo. Uprostred programu máme pripravené špeciálne prekvapenie. Umenie rafinovaného zvodného tanca burlesque nám predvedie Lady Amina. Tento tanečný štýl bol najpopulárnejší práve v 30-tych rokoch minulého storočia a v dnešnej dobe ho opätovne oživila Dita von Teese.

Poslednou špecialitou bude vintage štýlový fotokútik pod drobnohľadom fotografa Andreja Manna, ladený samozrejme do dobovej atmosféry plnej lásky. Nechceme však prehnane zvýrazňovať zamilovanosť tohto dňa, to už necháme na prítomné páry. Veríme, že spolu s Národným osvetovým centrom sprostredkujeme návštevníkom zážitok, na aký budú ešte dlho spomínať.“, povedala Jana Dekánková.

Čaká na vás Swingový Valentín s Fats Jazz Band-om!-B-Swing - Autor foto Martin Haburaj
B-Swing (autor foto: Martin Haburaj)

 

Program:

O 19:00 hod. začne tanečný workshop, na ktorom budete mať jedinečnú príležitosť naučiť sa grátis základy tanečných krokov dobových tancov charleston a lindy-hop od lektorov tanečnej školy B-Swing.

Tanečná škola B-Swing má za cieľ prostredníctvom tanečných kurzov, workshopov a tančiarní vytvárať komunitu všetkých, ktorým srdce poskočí pri slove swing. Lektori a reprezentanti Slovenska v jednom vás hravo naučia tanečné kroky Lindy Hopu, Boogie-Woogie a Charlestonu. Mottom je spoznávanie ľudí na rovnakej vlnovej dĺžke, príjemne strávené chvíle, zážitky a tanec, ktorý vás bude baviť. Be Swing!

O 20:00 hod. začne hrať vynikajúci slovenský swingový orchester Fats Jazz Band, ktorý ako jediný na Slovensku hrá autentickú swingovú hudbu presne tak, ako si ju dnes môžete vypočuť už iba zo starých šelakových platní. Sedem skvelých hudobníkov a dvaja šarmantní speváci Vás prenesú do obdobia prohibície 30-tych rokov ale takisto Vám zahrajú aj šlágre doyéna slovenskej populárnej hudby tohto obdobia – Františka Krištofa Veselého.

O 21:00 vystúpi záhadná Lady Amina a predvedie nám svoje rafinované umenie zvádzať tancom burlesque.
Potom až do neskorých nočných hodín bude ďalej hrať orchester Fats Jazz Band. Večer je určený rovnako pre tých, ktorí si radi pri kvalitnej hudbe posedia pri vínku, ako aj pre tých, ktorých nohy nedokážu ostať dlho pod stoličkou.

Čaká na vás Swingový Valentín s Fats Jazz Band-om! - Lady Amina
Lady Amina

 

LADY AMINA  je profesionálna orientálna tanečnica, ktorej v orientálnom tanci niečo chýbalo. Práve to našla cez svoju lásku k swingu a starému jazzu – štýl tanca zvaný BURLESQUE. Je to štýl, ktorý vznikol v 30-tych rokoch minulého storočia v prostredí kabaretov a nočných klubov na pobavenie väčšinou pánskeho publika, ale s ohľadom na vtedajšie estetické a spoločenské normy.

Vznikol tak tanec, ktorý je pikantný, dráždivý, ale pritom krásny, šarmantný a zanechá diváka v opojení túžby. Lady Amina začala najprv spájať orientálny tanec s burlesque, až nakoniec vytvorila predstavenie originálneho kabaretu a burlesque so všetkým čo k tomu patrí. Táto záhadná žena Vám ukáže, ako sa dá zo seba urobiť „femme fatale“ aj bez vulgárnych póz a lacných efektov.

Čaká na vás Swingový Valentín s Fats Jazz Band-om! - FJB
Fats Jazz Band

 

FATS JAZZ BAND je špičkový 9 členný orchester s virtuóznym klaviristom, vynikajúcimi inštrumentálnymi sólistami a šarmantnými spevákmi. Ako jediná slovenská kapela hrá originálny swing medzivojnového obdobia v pôvodných aranžmánoch.

Počas swingových večerov znejú naživo originálne diela džezových umelcov ako Fats Waller, Louis Armstrong, Billie Holiday, Teddy Wilson, Tommy Dorsey, Ella Fitzgerald, Lester Young, Count Basie a mnoho ďalších. Fats Jazz Band hrá na originálnych hudobných nástrojoch z 30-tych a 40-tych rokov minulého storočia, čo dodáva bandu nezameniteľný podmanivý zvuk.

[message_box title=““ color=“red“]
KEDY? V sobotu 14.2.2015 SWINGOVÝ VALENTÍN
KDE? Adresa: Véčko (V-klub), Národné osvetové centrum, Námestie SNP 12, 812 34 Bratislava
Dress code: dobové štýlové oblečenie z rokov 1920 – 1940
[/message_box]

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu