Francúzsky Inštitút na Slovensku v spolupráci s Film Europe Media Company organizuje už po druhýkrát 12. – 18. marca týždeň francúzskeho filmu s názvom Crème de la crème. Milovníci francúzskeho filmu budú mať opäť možnosť vidieť atraktívnu kolekciu nových filmov  z tohto teritória – mnohé z nich sú ovenčené  významnými cenami, ktoré získali  na prestížnych festivaloch alebo od dôležitých filmových inštitúcií.

Čaká na vás týždeň francúskeho filmu Crème de la crème Vol. 2

Otváracím filmom festivalu je love story Tri srdcia od režiséra Benoîta Jacquota s hviezdnym obsadením Charlotte Gainsbourg, Chiara Mastroianni a Catherine Deneuve. Festivalový divák určite ocení herecký koncert Juliette Binoche a Kristen Stewart vo filme uznávaného režiséra Olivier Assayasa Sils Maria.

Tri srdcia
Čaká na vás týždeň francúskeho filmu Crème de la crème Vol. 2-Sils Maria
Sils Maria

Niekoľko ďalších tipov z programu prehliadky: výnimočný film ikony francúzskeho filmu Jean-Luca Godarda Zbohom jazyku, na Oscara nominovaný film Dva dni, jedna noc s excelentným výkonom Marion Cotillard, thriller s priam hitchcockovskou atmosférou Láska je dokonalý zločin so šarmantným Mathieu Amalricom.

"Amour Crime Parfait" de Arnaud et Jean-Marie Larrieu
Láska je dokonalý zločin

Prehliadka nezabúda ani na detského diváka a prináša im dva filmové bonbóniky – Bella a Sebastián a Mikulášove šibalstvá na prázdninách (projekcie iba v Kine Film Europe).

Prehliadka bude prebiehať v 14 kinách na Slovensku – v Bratislave v Kine Film Europe a Mladosť, v Banskej Bystrici v Centre nezávislej kultúry Záhrada, v Nitre v Kinoklube Tatra, v Liptovskom Mikuláši v Dome kultúry, v Martine v Mestskej scéne, v Trenčíne v Arkine Metro, v Košiciach v Kasárniach/Kulturparku, v Prešove v Kine Pocity, v Modre v Kine Mier, v Seredi v Kine Nova, v Trnave v Kine Hviezda , v Spišskej Novej Vsi v Kine Mier a v Stanici Žilina-Záriečie.

Fanúšikovia francúzskeho filmu si môžu v čase konania prehliadky vybrať  taktiež z bohatej ponuky filmov v programe Film Europe Channel (vyše 20 filmov) a taktiež  z videotéky Video-On-Demand  od vybraných televíznych operátorov  (cca 50 filmov).

Bon appétit ku Crème de la crème!

Program kín môžete nájsť > tu

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu