zdroj: RECfruit

V sobotu, 1. augusta, bol oficiálne zahájený v poradí 4. ročník súťaže vo videotvorbe a hoci tento rok svoje brány pre nadaných videomakerov otvorila o čosi neskôr, prišla s viacerými organizačnými a vizuálnymi zmenami.

Hneď v úvode organizačný tím vyzýva nadšencov filmu a videa, aby využili všetku svoju dostupnú techniku a snahu a čím skôr video prihlásili.

Tento rok totiž súťaž potrvá do 30. septembra 2020 (deadline predĺžený do 30. októbra), a tak majú už len necelé 2 mesiace na tvorbu a postprodukciu originálneho diela na zadanú tému: „O čom točíš?“ Okrem dodržania všetkých podmienok súťaže vrátane veku od 12 do 26 rokov musia videomakeri zachovať aj predpísanú časovú stopáž od 30 sekúnd do 2 minút.

Po neistom období prekvapenie v podobe zmien

Tak ako mnoho iných tohtoročných podujatí, aj súťaž RECfruit musela prekonať zložité obdobie obmedzení a zvážiť, či dá mladým talentom priestor aj tento rok. Napokon však organizačný tím vyšiel von s viacerými novinkami.

Tou podstatnou je posudzovanie prác až v dvoch kategóriách. Videá budú v súťaži rozdelené hranicou do a od 18 rokov (vrátane). RECfruit tak dáva priestor vyniknúť aj mladším talentom.

K 4. narodeninám dostal RECfruit od svojho organizátora, nitrianskej content marketingovej agentúry ContentFruiter, aj nový šat – elegantný tmavý dizajn, ktorý sa pohráva so svetlom a tieňom, čo symbolizuje dôležitosť práce filmárov. Súťaž rozširuje aj možnosti spoluprác pre videomakerov.

Cieľom súťaže RECfruit je objaviť nové talenty, nasmerovať ich a dať im príležitosť postupne nájsť uplatnenie. To vďaka tomu, že kreatívne vyjadrené audiovizuálne umenie dostane talentovaného človeka bližšie k ľuďom z fachu.

Preto sa súťaž rozhodla rozšíriť spoluprácu s viacerými partnermi súťaže a ponúknuť videomakerom uzavretie spolupráce s konkrétnym sponzorom súťaže. Je potešujúce, že partneri majú okrem podpory súťaže záujem rozdať aj reálne príležitosti.

Tím RECfruit sa týmto spôsobom naplno snaží pozdvihnúť popularitu projektu medzi mladými. Ak poznáte vo svojom okolí niekoho, kto sa venuje autorskej videotvorbe, dajte mu o súťaži vedieť napr. zdieľaním.

RECfruit opäť pozýva všetky mladé videomakerské talenty aj tých, čo to v sebe ešte neobjavili, aby neváhali, zobrali kameru alebo mobil a odbornej porote a verejnosti ukázali, o čom točia.

Na porotcovské stoličky zasadnú aj ďalšie nové mená. Ich odhalenie prebehne postupne v najbližších dňoch prostredníctvom profilu na Facebooku a Instagrame @recfruit_sk.

Viac informácií o súťaži nájdete aj na www.recfruit.sk

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu