zdroj: Central European Media Enterprises

Spoločnosť Central European Enterprises Ltd. dnes oznámila, že uzavrela konečnú dohodu o kúpe pridruženou spoločnosťou skupiny PPF Group N.V. pri hotovostnej transakcii v hodnote približne 2,1 miliardy USD. Skupina PPF českého finančníka Petra Kellnera vlastní v Čechách napr. mobilného operátora O2 CZ a televíziu O2 TV.

Podľa podmienok dohody dostanú držitelia všetkých CME vydaných a nesplatených kmeňových akcií triedy A 4,58 USD za akciu. Táto cena predstavuje prémiu vo výške približne 32 % k cene akcie CME pred oznámením 25. marca 2019, že spoločnosť začala proces skúmania a vyhodnotenia potenciálnych strategických alternatív.

Skupina CME prevádzkuje televízne stanice nielen na Slovensku a v Česku, ale i Bulharsku, Rumunsku a v Slovinsku. Svojimi stanicami zasiahne viac ako 45 miliónov divákov.

„Nákupom CME, respektíve jej mediálnych aktivít v piatich európskych krajinách, sledujeme predovšetkým cieľ doplniť náš telekomunikačný biznis v strednej a východnej Európe. Chceme využiť synergie medzi tvorbou mediálneho obsahu a jeho distribúciou. Motívom je teda predovšetkým rozvíjanie telekomunikačného a mediálneho biznisu. CME je dobre fungujúcou spoločnosťou a po jej prevzatí neplánujeme žiadne unáhlené zásahy do jej fungovania, “ uviedol podľa denníka SME majoritný akcionár PPF Petr Kellner.

John Billock, predseda predstavenstva CME, uviedol: „Špeciálny výbor predstavenstva spolu s našimi poradcami vykonal rozsiahly prieskum alternatív, ktorý zahŕňal rokovania s významným počtom možných strategických partnerov a finančných skupín. Toto oznámenie dnes opätovne potvrdzuje náš záväzok priniesť hodnotu všetkým akcionárom.“

Michael Del Nin a Christoph Mainusch, výkonní riaditelia CME, v spoločnom vyhlásení uviedli: „V priebehu posledných šiestich rokov, v procese transformácie podnikania a v období nevídaného kontinuálneho rastu ziskovosti, sa naša hlavná pozornosť sústredila na vytváranie hodnoty pre našich majiteľov. Táto transakcia, ktorá je vyvrcholením tohto úsilia, je pre našich akcionárov tým správnym a uspokojujúcim vyústením jedného z najúspešnejších obratov v podnikaní poprednej mediálnej spoločnosti v rámci nedávnej doby. Teší nás, že skupina PPF so silnými výsledkami ako prevádzkovateľa podnikateľských aktivít v mnohých odvetviach, zdieľa náš pohľad na dôležitosť lokálneho obsahu a jeho schopnosť prilákať k televíznym obrazovkám veľké množstvo divákov.“

Túto dohodu jednomyseľne schválila správna rada CME na odporúčanie osobitného výboru rady. Najväčší akcionár CME, AT&T Inc., súhlasil, že bude hlasovať za túto transakciu.

Očakáva sa, že akvizícia bude dokončená okolo polovice roku 2020, pod podmienkou schválenia regulačnými orgánmi a splnenia bežných podmienok uzatvárania. Realizácia transakcie nepodlieha žiadnym podmienkam financovania.

CME využíva služby spoločností Allen & Company LLC a Bank of America Merrill Lynch ako finančných poradcov, a Covington & Burling LLP ako právneho poradcu.

Pre finálne dokončenie akvizície bude potrebný ešte súhlas Európskej komisie a národných regulačných orgánov.

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu