Alexej Fulmek (repro foto: SME)

Na valnom zhromaždení Asociácie vydavateľov tlače, ktoré sa uskutočnilo symbolicky 3.mája 2018 v Deň slobody tlače, bol zvolený za nového predsedu predstavenstva Alexej Fulmek, CEO a predseda predstavenstva Petit Press, a.s.

Novými podpredsedami sa stal Marian Zima, konateľ a riaditeľ  vydavateľstva ŠPORT PRESS a Michal Teplica, CEO a predseda predstavenstva vydavateľstva News and Media Holding.

Za  členov predstavenstva boli zvolení Jozef Bajo z vydavateľstva BAUER MEDIA SK, Milan Dubec, Ringier Axel Springer Slovakia, Lukáš Fila, N Press, Peter Halász, JAGA GROUP, Nora Slišková, PEREX a Vladimír Mužík, MAFRA Slovakia.

Predsedníčkou revíznej komisie sa stala Mária Reháková z vydavateľstva STAR production, výkonou riaditeľkou a štatutárom Asociácie vydavateľov tlače zostáva Eva Pauliaková.

Predstavenstvo na svojom zasadnutí prijalo aj troch nových členov:

1. Barecz & Conrad Media (vydavateľ FORBES Slovensko)
2. FPD Media do ktorého portfólia po odsúhlasení protimonopolného úradu pribudne denník Nový Čas a medzi aktuálne tituly skupiny FPD patrí regionálne periodikum – Žilinský večerník a pánsky magazín Break.
3. Čestným členom Asociácie vydavateľov tlače sa stal jeho dlhoročný predseda Peter Mertus.

Členovia AVT si symbolickou minútou ticha uctili pamiatku tragicky zosnulého investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Ochrana novinárov, boj proti hoaxom a falošným správam, agresivita v diskusných príspevkoch, podpora Etického kódexu novinárov, podpora činnosti Tlačovo-digitálnej rady Slovenskej republiky, sú hlavné témy, na ktoré sa nové vedenie AVT chce vo svojej ďalšej činnosti zamerať.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu