Dnes už bežný spôsob využitia digitálnej marketingovej komunikácie je tvorba invenčného videa, ktoré má potenciál stať sa virálnym, t.j. šíreným priamo divákmi na sociálnych sieťach. Peter Gažík, CEO spoločnosti O2 Slovakia sám seba nahral ako skáče do bazéna. Video je súčasťou kampane personálneho náboru operátora pod názvom Rozumiete bublinkám? Správu som aktualizoval o informácie od Maru Mitlikovej z reklamnej agentúry Triad Advertising, ktorá kampaň realizovala.

Aktuálne v kampani spoločnosť O2 komunikuje, že hľadá do svojho teamu nových ľudí a na to použila efektnú digitálnu kampaň. Ak ste porozumeli čo hovorí Peter Gažík na videu, keď skočí do bazéna ste ten správny kandidát do teamu O2.

„My v O2 sa nebojíme výziev, nebojíme sa ísť proti prúdu a robiť veci inak, ako ostatní. To nás robí takými, akí sme. Preto ak chcete pracovať u nás v O2 máme pre Vás dobrú správu pozorne počúvajte,“ vraví Peter Gažík a skočí do bazéna.

Kampaň začala už v minulom roku, 22. decembra 2015, kedy bolo video publikované po prvý raz na YouTube profile O2 SK a k dnešnému dňu ho videlo už viac ako 164 tisíc divákov.

Aktuálne bolo video zverejnené vo štvrtok 7. januára aj na facebooku spoločnosti O2 Slovakia a za menej ako 24 hodín ho videlo ďalších viac ako 61 tisíc divákov.

Spoločnosť O2 Slovakia je známa svojou invenčnou marketingovou komunikáciou, ktorou sa odlišuje od konkurencie. Tvorí si ju sama in-house, ale práve táto komunikácia patrí medzi výnimku, ktorá potvrdzuje pravidlo, že sa dá úspešne komunikovať so spotrebiteľmi aj bez reklamnej agentúry.

Video totiž vzniklo kompletne v reklamnej agentúre Triad Advertising, vrátane prvotného nápadu. Interná agentúra O2 sa na videu tentokrát nepodieľala vôbec. Produkciu videa riešila spoločnosť  Lukash, pod taktovkou režiséra Lukáša Kodoňa.

Súčasťou kampane je promo na webe Profesia.sk, ale i špeciálna landing page www.spolocnost.o2.sk/kariera na ktorú zverejnené video priamo odkazuje.

Operátor na facebooku sľúbil, že zverejní aj video typu „making of“, na ktoré som sám veľmi zvedavý.

Zaujíma ma, či nahrával Peter Gažík video na vodotesný smartfón Sony Xperia Z5 „Jamesa Bonda“, alebo na iPhone? :)

Aktualizované:

Zisťoval som podrobnosti o kampani v reklamnej agentúre Triad. Prečítajte si krátky rozhovor s Maru Mitlikovou, Senior Account Manager & Teamleader agentúry Triad Advertising.

Ako vznikol nápad?

Ako nič :) Našou úlohou bolo celkovo sa pozrieť na doterajšiu HR komunikáciu, ktorá bola rozdrobená do strašne veľa kanálov a bola dosť rezervovaná, tone of voice bol príliš korporátny na O2. Riešením bol úplne nový web spolocnost.o2.sk s prepojením na profesiu, ktorý funguje teraz ako hub všetkých informácií pre uchádzačov vrátane aktuálnych voľných pozícií. A aby sme ľuďom priblížili atmosféru a dušu spoločnosti O2, vedeli sme, že promo video nemôžeme odbiť nápadmi „na istotu“, ale zariskovať a priniesť klientovi niečo bláznivé.

Ako video vznikalo? Kde ste nahrávali?

Nahrávali sme na Kolibe na Zlatej nohe, keďže táto lokalita vyhovovala najlepšie požiadavkám scenára a réžie.

Aký smartfón ste použili?

To je zatiaľ tajomstvo, ale v making of video to odhalí :)

Kedy dáte von making of video?

Nechajte sa prekvapiť, máte sa však na čo tešiť :)

Aktualizované 12.1.2016:Pozrite sa ako vznikalo virálne video O2 s Petrom Gažíkom

Je video súčasťou ucelenej kampane? Aký mediamix používa?

Kontinuálna HR komunikácia na konkrétne voľné pozície prebieha na linkedine O2, profesii, webe spolocnost.o2.sk. Toto náborové video bolo úvodným výkopom a sme radi, že takým úspešným.

Verím, že sa nám vo videu podarilo zachytiť a divákom priblížiť, že O2 je spoločnosť síce veľká, ale určite nemá zvyky korporácie. Ľudia v O2 majú otvorenú myseľ, sú odvážni, milujú výzvy a zábavu. A takých hľadajú aj nových kolegov :), dodala Maru Mitlikova z Triadu.

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu