Reportéri Českej televízie po mesiacoch pátrania zistili kto je príjemcom darov od čitateľov webu Aeronet.cz, ktorý je označovaný ako konšpiračný.

Reportéri ČT zistili, že príjemcom všetkých peňazí je obyvateľ českej obce Branišov z okresu České Budějovice, ktorý je však roky nezvestný. Vlastnícka štruktúra webu je preto nejasná.

Web Aeronet.cz, bol pôvodne webom o novinkách o technológiách a v roku 2014, v čase krízy na Ukrajine sa transformoval na web publikujúci obsah, ktorý ČT označila ako „dezinformačný a konšpiračný“, články na Aeronet.cz sú „proruské“ a zamerané proti Európskej únii a NATO.

„Domnievam, že za tím stoja oficiálne ruské kruhy, že to nie je záujem nejakých malých skupín alebo nejakých politických hnutí,“ povedal pre ČT senátor a bývalý riaditeľ civilnej rozviedky František Bublan.

Celú reportáž z 5. júla 2016 si môžete pozrieť > tu

Aeronet.cz na svojej stránke, medzi partnermi AE News uvádza aj internetové rádio Slobodný vysílač CS.

repre foto aeronet.cz 7.7.2016
repre foto aeronet.cz 7.7.2016

Aktualizované:

„Medzi rádiom Slobodný vysielač a portálmi AE News, respektíve Aeronet.cz neexistuje žiadna spolupráca. Tieto portály sa navyše nenachádzajú ani na internetovej stránke nášho rádia, medzi podporovanými alternatívnymi médiami,“ povedal pre Masmediálne.info zakladateľ rádia Slobodný vysielač Boris Koróni.

„Svobodný vysílač.cs nemá absolútne nič spoločné so slovenským rádiom Slobodný vysielač. Je to samostatné médium, na ktoré my nemáme absolútne žiaden dosah. Teda svodobný  vysílač nie je českou odnožou slovenského rádia Slobodný vysilač. Českou odnožou nášho rádia je slobodnývysielač.cz. Aeronet uvádza ako partnera svobodnývysílač.cs s ktorým my nemáme nič spoločné, “ dodal Koróni.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu