zdroj: Mladá fronta

Vydavateľstvo Mladá fronta zahajuje transparentný a finálny proces predaja podniku, ktorého výsledkom by malo byť získanie nového majiteľa do 10. septembra 2020.

Vydavateľstvo Mladá fronta je predávané ako plne funkčný celok so všetkými divíziami, autorskými kontrakty aj ochrannými známkami. Pre predaj bola zvolená metóda elektronickej aukcie, ktorú zaistí renomovaná spoločnosť Gaute.

„Ide o významné, pozitívne rozhodnutie, vyplývajúce z konania so všetkými zainteresovanými stranami,“ povedal Karel Novotný, generálny riaditeľ vydavateľstva Mladá fronta.

Proces predaja bude zavŕšený elektronickou aukciou, ktorá prebehne 2. septembra. Predchádza jej možnosť due diligence, teda komplexného preverenia spoločnosti zo strany potenciálnych záujemcov, ako je bežné pri podobných transakciách.

„Som veľmi rád, že Mladá fronta vstupuje do konečnej fázy predaja ako plne funkčné vydavateľstvo. Cez dlhotrvajúci konkurzný proces sa nám podarilo udržať kľúčových ľudí, zachovať vydávanie všetkých časopisov, kníh, webov a kontinuálne poskytovanie služieb našim dlhodobým partnerom, “ povedal Karel Novotný.

Predmetom predaja je celé vydavateľstvo so všetkými titulmi, predplatiteľskými kmeňmi, doménami, autorskými kontraktami a tiež so všetkými ochrannými známkami. „Knižná divízia má potenciál vrátiť sa v budúcom roku k predinsolvenčným výkonom, teda uviesť na knižný trh viac ako 150 noviniek a 70 dotlače,“ doplňuje Karel Novotný.

Vyvolávacia cena je stanovená na základe znaleckého posudku vo výške 36 miliónov českých korún, minimálne prihodenie je 100 tisíc korún. Elektronickú aukciu a aktívne oslovovanie potenciálnych záujemcov zaistí spoločnosť Gaute.

Podľa portálu Médiář.cz pohľadávky spoločnosti Madá fronta činia niekoľko miliónov Kč a záujem o vydavateľstvo prejavili v minulosti Radovan Vítek, Jaromír Soukup, či zbrojárska rodina Strnadovcov, alebo majiteľ televízie Prima Ivan Zach.

„Firma začiatkom tohto roka prestala zvládať svoje hospodárenie, keď jej majiteľ prestal financovať jej prevádzkovú stratu. V máji súd poslal Mladú frontu do konkurzu, s cieľom firmu rýchlo predať. Ako strategický partner Mladej fronty vystupuje spoločnosť Crane Consultancy Investments, ktorá odkúpila najväčšiu pohľadávku,“ uviedol portál Médiář.cz.

(ts, médiář.cz)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu