Vydavateľská skupina VLTAVA LABE MEDIA, ktorá patrí investičnej skupine Penta, výrazne zlepšila svoj výsledok hospodárenia na úrovni EBITDA. Podľa auditovaných výsledkov zverejnených 31. júla 2017, presiahla za rok 2016 EBITDA 165 miliónov českých korún. Medziročne spoločnosť zvýšila inzertné výnosy.

Vltava Labe Media je druhé najväčšie vydavateľstvo v Českej republike s trhovým podielom 16,2% a od septembra 2015 je súčasťou podnikateľských aktivít investičnej skupiny Penta Investments v mediálnej sfére. V Českej republike dochádza k centralizovaniu moci a vlastníckych pomerov českými a slovenskými investormi v spravodajských tlačených médiách.

Vltava Labe Media vlastní tlačiarne v Prahe a v Košiciach, 70% podiel v spoločnosti Česká distribuční, a.s., 35% podiel v PNS, a.s. a 30% podiel v agentúre pre predaj webovej reklamy AdActive, s.r.o.

V roku 2016 došlo k fúzii troch vydavateľstiev VLTAVA-LABE-PRESS, Astrosat Media a Tablet Media do spoločnosti VLTAVA LABE MEDIA a následne aj k presťahovanie do nových priestorov v pražských Jinoniciach do komplexu Waltrovka. „VLM sa podarilo oproti predchádzajúcim rokom navýšiť celkový reklamný príjem o 8,1% pri regionálnych novinách Deník a o 4,7% pri časopisoch. Za celý uplynulý rok vydavateľstvo predalo 67,5 milióna výtlačkov novín a časopisov,“ uviedlo vydavateľstvo.

V prvej polovici roka vznikla digitálna divízia, došlo i k akvizícii 100% podielu v spoločnosti AdActive a všetkých 71 novín Deník prešlo obsahovými i grafickými zmenami. Pražský Deník začali distribuovať i prostredníctvom plastových vriec v uliciach Prahy.

Prvýkrát sú prezentované hospodárske výsledky vydavateľstva pod hlavičkou skupiny VLTAVA LABE MEDIA, pričom výsledky za rok 2016 boli výrazne ovplyvnené prebiehajúce reštrukturalizáciou skupiny po vstupe nového majoritného vlastníka, ako uviedlo vydavateľstvo.

Neupravená účtovná konsolidovaná EBITDA (prevádzkový zisk očistený o úpravy hodnoty majetku) skupiny VLTAVA LABE MEDIA dosiahla za rok 2016 sumu 165,3 milióna českých korún. Samotná spoločnosť VLTAVA LABE MEDIA a.s. dosiahla neupravenú účtovnú EBITDA vo výške 107,1 milióna českých korún.

Generálnym riaditeľom vydavateľstva je Michal Klíma, ktorý pôsobil v minulosti, ako mediálny manažér a novinár. Riadil v Čechách vydavateľstvá Lidové noviny a Economia a na Slovensku vydavateľstvo Spoločnosť 7 Plus. Stál tiež na čele vydavateľstva Economia Online a vydavateľstva Tablet Media, ktoré sa zlúčilo pod Vltava Labe Media.

„Významné zmeny v organizačnej a personálnej oblasti vykonané v minulom roku sa pozitívne premietli do veľmi dobrého výsledku hospodárenia skupiny v roku 2016. Dosiahli sme ho vďaka profesionálnej a obetavej práci celého tímu VLTAVA LABE MEDIA. Verím, že sa nám podarilo naštartovať novú úspešnú etapu nášho vydavateľstva. Radi by sme ďalej posilňovali pozíciu VLTAVA LABE MEDIA ako významného hráča na českom mediálnom trhu a súčasne boli synonymom atraktívneho zamestnávateľa pre naše súčasné i budúce kolegyne a kolegov, “ uviedol Michal Klíma, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ VLTAVA LABE MEDIA.

V spoločnosti Vltava Labe Media pôsobil do septembra 2016 ako výkonný riaditeľ vydavateľstva slovenský mediálny manažér Milan Mokráň, ktorý prešiel do vydavateľstva skupiny Penta na Slovensku.

V spoločnosti Petit Press Mokráň pôsobí ako riaditeľ divízie regionálnych týždenníkov siete MY a člen predstavenstva vydavateľstva, investičná skupina vo vydavateľstve kontroluje 45% obchodný podiel.

Skupina Penta Investments vlastní v mediálnej sfére okrem českého vydavateľstva Vltava Labe Media (vzniklo zlúčením Astrosat Media, Vltava-Labe-Press, Tablet Media), na Slovensku vydavateľstvo News and Media Holding (vzniklo zlúčením vydavateľstiev Centrum Holdings, Trend Holding a Spoločnosti 7 PLUS), ďalej spoločnosť NARKS-INFOSERVIS, majoritný podiel vo vydavateľstve Orbis In a prostredníctvom spoločnosti NAMAV kontroluje aj 45%-ný podiel v spoločnosti Petit Press, ktorá prevádzkuje najčítanejší spravodajský portál SME.sk. Spolu s vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia skupina Penta vlastní 40%-ný podiel v spoločnosti United Classifieds.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu