na fotografii je sídlo vydavateľstva VLTAVA LABE MEDIA (foto: VLM)

Vydavateľstvo VLTAVA LABE MEDIA, ktoré v Čechách vlastní skupina Penta Investments, v utorok 12. decembra kúpilo spoločnosť ANNONCE, ktorá ako jediná na českom trhu úspešne kombinuje riadkovú inzerciu ako v tlačenom vydaní, tak na internete.

Táto akvizícia by mala výrazne posilniť ambície vydavateľstvo VLTAVA LABE MEDIA na trhu riadkovej inzercie (tzv. Classifieds). „Od nákupu si sľubujeme vedľa stoviek tisíc lojálnych užívateľov predovšetkým know-how 27 rokov úspešného fungovania ANNONCE. Na poli classifieds inzercie ju považujeme za veľmi hodnotnú značku, “ povedal o transakcii Vít Nantl, člen predstavenstva VLTAVA LABE MEDIA.

ANNONCE má okolo 400 tisíc reálnych užívateľov mesačne, vydáva 4x týždenne inzertné noviny a je silná v segmentoch práca, auto-moto a reality.

Úspešná je ale aj v inzerovanie domácich maznáčikov a zoznamky. Vďaka úspešnej transformácii produktu generuje ANNONCE väčšinu svojich príjmov z online aktivít.

Pre vydavateľstvo VLTAVA LABE MEDIA (VLM) ide o ďalší krok v rozširovaniu classifieds segmentov. Riadková inzercia je dôležitým prvkom v tlačených regionálnych denníkoch a na internete je VLM veľmi silná v sektore áut, vďaka webom Cars.cz a Tipcars.cz. Čítaj viac.

Riaditeľkou spoločnosti zostáva aj naďalej Lenka Černá. „Som veľmi rada, že ANNONCE dostáva tak silného partnera. Verím, že spoločné synergie a zdieľanie know-how povedú k úspešným projektom a VLTAVA LABE MEDIA sa stane jedným z najsilnejších hráčov v odbore classifieds, “ dodáva Čierna.

Skupina Penta na Slovensku spolu s vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia vlastní v tejto oblasti spoločnosť United Classifieds. Čítaj viac.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu