na fotografii je sídlo vydavateľstva VLTAVA LABE MEDIA (foto: VLM)

Vydavateľstvo VLTAVA LABE MEDIA (VLM) pokračuje v akvizíciách s cieľom posilniť trhovú pozíciu na trhu riadkovej inzercie (tzv. Classifieds). Akvizícia firmy GRAND REAL CITY smeruje k získaniu pozície na trhu inzercie nehnuteľností, kde VLM ešte nepôsobilo. GRAND REAL CITY vydáva tlačené realitné magazíny a prevádzkuje realitný portál realcity.cz.

„Nákup GRAND REAL CITY pre nás znamená vstup na trh inzercie nehnuteľností, a to ako v tlačenej, tak v digitálnej verzii. Výrazný potenciál rastu vidíme najmä vo webe www.realcity.cz, “ uviedla o transakcii Dominika Kalinová, členka predstavenstva VLTAVA LABE MEDIA.

GRAND REAL CITY s.r.o. je najväčšie vydavateľstvo v Českej republike zamerané na realitný trh. Vydáva 16x ročne dva regionálne tituly GRAND REALCITY PRAHA A STREDNÉ ČECHY a GRAND REALCITY BRNO A JUŽNÁ MORAVA v náklade 2 milióny výtlačkov ročne. Oslovuje tak viac ako 5 miliónov čitateľov.

Portál www.realcity.cz patrí medzi najsledovanejšie realitné portály v ČR, má okolo 150 tisíc reálnych užívateľov mesačne a ambíciou VLM je kvalitu webu výrazne navýšiť a dostať sa medzi najväčších hráčov na trhu nehnuteľností online inzercie.

Pre VLM ide o ďalšiu expanziu classifieds služieb. Po riadkovej inzercii v Denníku, segmente áut (Cars.cz a Tipcars.cz), všeobecnom classifieds (Annonce a Annonce.cz), teraz Realcity.cz dopĺňa portfólio VLM o realitný segment. Pre VLM tak classifieds teraz predstavuje významnú časť biznisu.

Riaditeľkou spoločnosti zostáva aj naďalej Barbara Podlahová. „Som rada, že GRAND REAL CITY získava silného partnera, ako je VLM. Verím, že spoločné projekty a synergie povedú k ďalšiemu rozvoju digitálnej aj tlačenej verzii našich inzertných produktov, “ uviedla Barbara Podlahová.

VLTAVA LABE MEDIA a.s. je druhé najväčšie české vydavateľstvo s trhovým podielom 16,1% trhu. Od novembra 2015 je súčasťou investičnej skupiny Penta Investments, do ktorej patrí aj najväčšie slovenské vydavateľstvo News & Media Holding.

VLTAVA LABE MEDIA vydáva Denník, najčítanejší spravodajský denník v Českej republike a lifestylové tituly Glanc, Story, Gurmet, Kondícia, National Geographic, dvojmesačník Kreativ Praktická žena, tradičné tituly Týždenník Kvety, Vlasta, Prekvapenie a mesačník Dom a záhrada. VLTAVA LABE MEDIA vydáva najväčší počet televíznych časopisov TV magazín, TV star, TV mini, TV expres a krížovkárov TV magazín.

Súčasťou portfólia sú online príspevky tituly www.denik.cz, www.dotyk.cz, www.kafe.cz, www.tipcars.com, www.cars.cz a www.automix.cz a www.annonce.cz.

Skupina Penta Investments v mediálnej sfére vlastní spoločnosť United Classifieds a vydavateľstvá Vltava Labe Media, News and Media Holding, NARKS-INFOSERVIS, Orbis In, Petit Press.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu