Janda Jiří, Klička Jan, Kratochvíl Martin, Šulc Stanislav, Vagaday David (foto: Vltava Labe Media)

Do redakcie vydavateľstva Vltava Labe Media (VLM) prídu od februára nové posily. Rozšíri sa redakcia novín Deník a webov Deník.cz a Dotyk.cz. Tituly budú po novom spadať pod jednu redakciu. Dotyk.cz sa v novej koncepcii sústredí predovšetkým na ekonomické témy, názory a náročnejšiu publicistiku.

Do funkcie zástupcu šéfredaktora boli menovaní Jan Klička a Stanislav Šulc. Už v decembri sa zástupcom šéfredaktora stal Martin Kratochvíl. Nová je tiež pozícia vedúceho editora webov Deník.cz a Dotyk.cz, ktorú zastáva David Vagaday. Centrálnu redakciu posilnia ale i ďalší skúsení novinári.

„Som rád, že redakcii Deníka a Dotyku prišilo mnoho skúsených profesionálov. V tomto roku chceme posilniť náš celoštátny profil adekvátne tomu, že sme najväčším spravodajským denníkom v Čechách a máme jeden z najvýznamnejších spravodajských webov Deník.cz, “ uviedol Tomáš Skřivánek, šéfredaktor centrálnej redakcie Deníka a Dotyku.

Jan Klička je dlhoročným ekonomickým novinárom Deníka, Martin Kratochvíl v novinách doteraz pracoval ako vedúci vydania. Stanislav Šulc do Deníka prestupuje z ekonomického denníka E15. Z rovnakého titulu prišiel aj nový šéfeditor webového vydania Deník.cz a Dotyk.cz David Vagaday.

Na pozície redaktorov novo nastúpili Veronika Rodriguez (naposledy Týden a Aktuálně.cz), Jiří Janda (ČTK a E15) a Zuzana Zelenková (TV Barrandov a ČtiDoma.cz).

Ako výkonný riaditeľ vo vydavateľstve VLM pôsobil do septembra 2016 slovenský top manažér Milan Mokráň, ktorý je v súčasnosti členom top managementu vydavateľstva Petit Press, kde nahradil Dušana Devána, ktorý odišiel do vydavateľstva News and Media Holding.

Vydavateľstvo Vltava Labe Media (VLM) je druhé najväčšie vydavateľstvo v Českej republike.

VLM dosahuje trhový podiel 16,5%. Od novembra 2015 ho vlastní finančná skupina Penta Investments, ktorá vlastní i na Slovensku druhé najväčšie vydavateľstvo – News and Media Holding.

Do online portfólia spoločnosti VLM patria denik.cz, dotyk.cz, dumazahrada.cz, estranky.cz, igurmet.cz, kafe.cz, kondice.cz, kreativ.cz, national-geographic.cz, prekvapení, kafe.cz, story.cz, šíp.denik.cz, Vlasta.kafe.cz, automix.cz a cars.cz a od roku 2015 (akvizíciou vydavateľstva Tablet Media) tiež tabletové magazíny Dotyk, Dotyk Byznys, Dotyk Styl Royal a Dotyk, ktoré koncom roka 2016 začlenili pod online magazín Dotyk.cz.

VLM vydáva (regionální) Deník, ktorý sa radí medzi najväčšie nebulvárne denníky v Českej republike.

Do printového portfólia VLM patria tiež lifestylové tituly Story, Glanc, Gurmet, National Geografic, Dům & Zahrada, Kondice, Kreativ Praktická žena, tradičné týždenníky Květy, Vlasta, Překvapení a Magazín Šíp, televízne magazíny TV magazín, TV star, TV mini, TV expres a Křížovkářský TV magazín.

Skupina Penta vlastní v mediálnej sfére spoločnosť United Classifieds a vydavateľstvo Vltava Labe Media (vzniklo zlúčením Astrosat Media, Vltava-Labe-Press, Tablet Media) a vydavateľstvo News and Media Holding (vzniklo zlúčením vydavateľstiev Centrum Holdings, Trend Holding a Spoločnosti 7 PLUS), spoločnosť NARKS-INFOSERVIS, Orbis In a 45%-ný podiel vo vydavateľstve Petit Press. Čítaj viac. 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu