radosť hráča tímu Frolunda HC (zdroj foto: AMC/PR.Konektor)

Hokejová sezóna je v plnom prúde a drvivá väčšina elitných súťaží už vstúpila do kľúčovej fázy pred play-off. Vďaka exkluzívnym prenosom na televíznych staniciach Sport1 a Sport2 sa môžu športoví fanúšikovia na Slovensku a v Česku takmer každý deň vrhnúť do víru dobrodružstva Kontinentálnej hokejovej ligy, tradičnej švédskej najvyššej súťaže či slovenskej Tipsport ligy.

Začiatok februára sa však ponesie v znamení výkladnej skrine reprezentácie českej klubovej scény v úchvatnej konfrontácii s Európou. Hradecký Mountfield HK si senzačne vybojoval účasť vo finále Ligy majstrov a 4.2. sa tak môžu diváci Sport1 tešiť na nevšedný zážitok.

Hokejová CHL vďaka svojej vysokej kvalite a výkonnostnej úrovni už naplno prenikla do povedomia hokejových fanúšikov nielen u nás, ale v celej Európe, a české úspechy sú za rok na rok výraznejšie.

Pomyselnou čerešničkou na torte je práve prebiehajúca sezóna 2019/2020, v ktorej sa hokejový tím z Hradca Králové dokázal prebiť cez nástrahy súťaže až do samotného finále, kde 4. februára vyzve trojnásobného víťaza CHL, Frölundu Göteborg.

Český hokej vykazuje nadštandardný výkonnosť v európskej konkurencii dlhodobo. Za posledné tri roky sa nestalo, aby nebol český účastník aspoň v semifinále Ligy majstrov.

Medzi štyri najlepšie tímy Európy sa v priebehu posledných sezón dokázali dostať Plzeň, Třinec, Liberec a Sparta, ktorá si v roku 2017 zahrala dokonca v samotnom finále, zhodou okolností tiež s Frölundou, keď na severe Európy siahali Pražania po obrovskom úspechu, ale v zápase padli po predĺžení.

Tento rok nesie českú vlajku hrdo vztýčenú hradecký Mountfield. Od začiatku sezóny vo veľmi ťažkej základnej skupine vykazoval nadštandardnú výkonnosť a už v druhom zápase naplno bodoval. Paradoxom zostáva, že už v skupine sa Mountfield stretol s Frölundou a vonku ju dokázal poraziť.

Vďaka skvelým výkonom a dostatočnému bodovému zisku Mountfield po prvý raz v histórii klubu postúpil do play-off, kde sa mu podarilo vyradiť tri elitné európske celky.

V prvom kole to bol húževnatý Mannheim, v druhom švajčiarsky Zug aj s jedným z najlepších českých útočníkov súčasnosti Janom Kovářom a následne v semifinále aj historicky najúspešnejší tím švédskej ligy, Djurgården Stockholm.

„Finále bude pre zverencov Vladimíra Růžičku najťažšou prekážkou. Frölunda je momentálne považovaná za suverénne najlepší európsky tím mimo KHL a dôkazom je fakt, že do finále Ligy majstrov postúpila už po piatykrát. Z predchádzajúcich štyroch účastí získala tri trofeje a je zároveň úradujúcim majstrom Švédska. Tím vedený ikonickým kapitánom Joelom Lundqvistom urobí pre úspech všetko,“ povedal šéfkomentátor Sport1 a Sport2 Ondřej Voršilka.

Výhodou Mountfieldu je ale predovšetkým fakt, že finálový zápas sa po prvý raz v histórii uskutoční v Českej republike, v ich domácej ČPP Aréne v Hradci Králové.

Český tím sa tak môže oprieť o podporu svojich verných fanúšikov vo vlastnej vypredanej hale a nebude musieť cestovať.

Stanica Sport1 pripravuje pre svojich divákov priamy prenos finálového zápasu s bohatým sprievodným programom aj predzápasovým štúdiom. Štart priameho prenosu je naplánovaný na utorok 4.2.2020 o 18:15 hod. na stanici Sport1.

Okrem bohatého hokejového menu v podobe slovenskej Tipsport ligy, KHL, SHL a CHL televízny program staníc Sport1 a Sport2 ponúka tiež prenosy z ďalších atraktívnych športových udalostí a vrcholných súťaží, ako sú Formula1, portugalská najvyššia futbalová súťaž Liga NOS, turecká Süper Lig, NFL, tenisové turnaje okruhu ATP250, hádzanárska Liga majstrov či vybrané elitné boxerské galavečery.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu