Úvodný diel kurzu slovenčiny pre Čechov vyjde už tento piatok 18. marca v Lidových novinách. V dvanástich lekciách si českí čitatelia môžu osviežiť znalosť slovenčiny.

Jazykový kurz pripravila redakcia denníka spoločne s odborníkmi z Ústavu pre Český jazyk akadémie vied a Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe.

Väčšinu času 20. storočia Česi a Slováci tvorili spolu jeden štát, ktorý sa ale rozdelil už pred 23 rokmi. Česi si teraz môžu, vďaka kurzu denníka Lidové noviny pripomenúť čo majú ich národy spoločné, vďaka jazyku, a aj v čom sa líšia.

Čučoriedka, vankúš, korytnačka, lopta? V seriály jazykového kurzu sa Česi dozvedia, aké chyby najčastejšie robia, ak ich robia, vo výslovnosti.

Veľmi milý projekt českého vydavateľstva Mafra.

Český denník Lidové noviny prichádza s novým seriálom pod názvom „Umíte slovensky“ - obr. 1 Český denník Lidové noviny prichádza s novým seriálom pod názvom „Umíte slovensky“ - obr. 2 Český denník Lidové noviny prichádza s novým seriálom pod názvom „Umíte slovensky“ - obr. 3 Český denník Lidové noviny prichádza s novým seriálom pod názvom „Umíte slovensky“ - obr. 4 Český denník Lidové noviny prichádza s novým seriálom pod názvom „Umíte slovensky“ - obr. 5 Český denník Lidové noviny prichádza s novým seriálom pod názvom „Umíte slovensky“ - obr. 6

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu