Ruské lietadlo TU-154 so súborom Alexandrovcov na palube sa zrútilo pre chybu klapiek do Čierneho mora v nedeľu 25. decembra. Francúzsky satirický magazín Charlie Hebdo si z tragédie uťahuje.

Velenie ruských ozbrojených síl sa voči karikatúram ostro ohradilo. „Hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov označil karikatúry uverejnené v Charlie Hebdo za „výkaly“, pričom dodal, že „pre normálneho človeka je ponižujúce takémuto ťažkopádnemu svinstvu čo i len venovať pozornosť,“ uviedol portál Aktuality.sk.

„Ak je takéto takzvané umenie prejavom západných hodnôt, tak jeho vyznávači sú odsúdení, prinajmenšom na samotu v budúcnosti,“ dodal Konašenkov, ako uviedli International Business Times.
 
„Charlie Hebdo už pobúril kdekoho vrátane moslimov, ktorých opakovane rozzúril karikatúrami proroka Mohameda. Rusov urazil časopis už skôr. Vlani publikoval karikatúry zľahčujúce atentát napalube ruského Airbusu A321 na Sinaji,“ uviedol portál Noviny.sk

Začiatkom roka 2015 bola redakcia satirického magazínu terčom smrteľného útoku. „Dvojica islamských extrémistov vtrhla 7. januára 2015 do redakcie francúzskeho satirického týždenníka Charlie Hebdo v Paríži. V jej priestoroch zabila jedenásť ľudí a na ulici pred sídlom redakcie usmrtila jedného policajta,“ uviedlo SME.

Jedna z aktuálne zverejnených karikatúr vyjadruje poľutovanie, že na palube lietadla nebol i ruský prezident Alexander Putin, druhá posmeškom zobrazuje speváka a krik Aaaaa s poznámkou „Repertoár súboru Červenej armády sa rozširuje“

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu