Zaujímavý projekt na báze podcastov s názvom „Check Your Facts“, ktorý nedávno spustili dvaja známi novinári, prináša nový svieži vietor do prostredia žurnalistiky a médií.

Dávid Tvrdoň a Henrik Ståhl, dvaja ľudia, ktorých nebaví s ľuďmi si len písať, ale ako sa vyjadrili, chcú sa s nimi aj rozprávať.

A tak vznikol zaujímavý projekt „Check Your Facts Podcast“, ktorý bude na týždennej báze prinášať zaujímavé rozhovory s poprednými novinármi a mediálnymi inovátormi z celej Európy i mimo nej.

Dávid Tvrdoň je dátový novinár a projektový manažér denníka SME v Bratislave, Henrik Ståhl je novinár a produktový vlastník Bonnier News v Štokholme.

Ich prvé on-line stretnutie sa udialo v júni 2016 prostredníctvom Slack community Digital Journalism Rocks (komunita, ktorá miluje digitálnu žurnalistiku).

Projekt funguje tak, že obaja sa prostredníctvom Hangouts alebo Skype rozprávajú so zaujímavými ľuďmi z prostredia žurnalistiky a médií z celého sveta, tieto rozhovory sú nahrávané a potom zverejňované vo forme podcastov na soundcloud, alebo itunes.

Momentálne sa oboch audio platformách nachádza sedem podcastov, z toho prvý je úvodný, v ktorom autori predstavujú svoj projekt, v ďalších sú už rozhovory so zaujímavými ľuďmi, napríklad s Linou Timm, ktorá pred rokom založila Slack community Digital Journalism Rocks, čiže komunitu pre ľudí, ktorí milujú digitálnu žurnalistiku, ďalej s Viorel Pahomi – hostiteľ v talkshow Realitatea TV Moldova v Chișinău, Sashou Koren – editorkou The Guardian, Nikky Hofland – produktovou vlastníčkou Revue v Holandsku, s Marc Biskupom – manažérom sociálnych médií v MDR Sachsen – Anhalt v nemeckom Magdeburg a Susanne Dickel – žurnalistkou z Berlína.

Pre celý projekt sú špecifické tri otázky a to: Čo?, Prečo? a Ako?, pretože podcast bez nich by nebol podcast o žurnalistike.

Naozaj vynikajúci nápad, prostredníctvom ktorého je možné hlbšie nahliadnuť do sveta žurnalistiky a médií a popritom si precvičiť angličtinu.

Projekt má aj profil pre fanúšikov na Facebooku > TU 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu