zdroj: RTVS

V desiatich nových častiach rodinka Chochmesovcov spolu s mladými divákmi objaví čaro ďalších pravidiel slušného správania pre dnešnú dobu – naučí sa aj správne telefonovať, komunikovať s telesne postihnutými, či ako sa správať v lese alebo v múzeu. Nové časti animovaného seriálu o etikete a bontóne RTVS vysiela od 2. februára na Jednotke a Dvojke.

S netradičnou trojgeneračnou rodinkou sa diváci RTVS po prvý raz zoznámili koncom roka 2018. Už vtedy sa hippie babička, dedko konzervatívec, mama ambiciózna workoholička, otec intelektuál a kreatívec, dcéra Ela hipsterka a syn Teo počítačový maniak stretli s bežnými situáciami, v ktorých občas nie každý vie správne reagovať podľa etikety a bontónu. Ich vzdelávanie hrou a životom bude pokračovať v desiatich častiach.

„V druhej sérii Chochmesovcov sa venujeme témam, ktoré v prvej sérii neboli prítomné, alebo neboli dostatočne vyčerpané. Dôležitá téma je etiketa pri telefonovaní a chatovaní, povieme si aj o zásadách slušnosti pri rodinných udalostiach ako sú pohreb a krst, pri športe, či návšteve sauny. V tejto sérii, v niektorých epizódach, presakuje etiketa aj do etiky, najmä v témach: správanie voči ľuďom s fyzickým znevýhodnením, správanie sa ku knihám, k umeleckým dielam, umenie konverzácie. Aktuálne témy zastupujú epizódy ako správanie sa v lese, ochrana životného prostredia,“ prezradila o pokračovaní animovaného seriálu Diana Starinská Kacárová, autorka námetu a scenáristka.

Chochmesovci sú originálny vzdelávací projekt, ktorý kladie dôraz na aktuálnosť, humor a jednoduchú náučnú formu. Animovaný cyklus sa aktuálne skladá z celkovo 35 mikro príbehov, ktoré spracúvajú dôležité oblasti etikety a správania sa humornou formou.

Producentsky na Chochemsovcoch spolupracovala spoločnosť K2 Production, autorom grafického dizajnu je Ové Pictures. Finančne projekt podporil Audiovizuálny fond.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu