zdroj: RTVS

V desiatich nových častiach rodinka Chochmesovcov spolu s mladými divákmi objaví čaro ďalších pravidiel slušného správania pre dnešnú dobu – naučí sa aj správne telefonovať, komunikovať s telesne postihnutými, či ako sa správať v lese alebo v múzeu. Nové časti animovaného seriálu o etikete a bontóne RTVS vysiela od 2. februára na Jednotke a Dvojke.

S netradičnou trojgeneračnou rodinkou sa diváci RTVS po prvý raz zoznámili koncom roka 2018. Už vtedy sa hippie babička, dedko konzervatívec, mama ambiciózna workoholička, otec intelektuál a kreatívec, dcéra Ela hipsterka a syn Teo počítačový maniak stretli s bežnými situáciami, v ktorých občas nie každý vie správne reagovať podľa etikety a bontónu. Ich vzdelávanie hrou a životom bude pokračovať v desiatich častiach.

„V druhej sérii Chochmesovcov sa venujeme témam, ktoré v prvej sérii neboli prítomné, alebo neboli dostatočne vyčerpané. Dôležitá téma je etiketa pri telefonovaní a chatovaní, povieme si aj o zásadách slušnosti pri rodinných udalostiach ako sú pohreb a krst, pri športe, či návšteve sauny. V tejto sérii, v niektorých epizódach, presakuje etiketa aj do etiky, najmä v témach: správanie voči ľuďom s fyzickým znevýhodnením, správanie sa ku knihám, k umeleckým dielam, umenie konverzácie. Aktuálne témy zastupujú epizódy ako správanie sa v lese, ochrana životného prostredia,“ prezradila o pokračovaní animovaného seriálu Diana Starinská Kacárová, autorka námetu a scenáristka.

Chochmesovci sú originálny vzdelávací projekt, ktorý kladie dôraz na aktuálnosť, humor a jednoduchú náučnú formu. Animovaný cyklus sa aktuálne skladá z celkovo 35 mikro príbehov, ktoré spracúvajú dôležité oblasti etikety a správania sa humornou formou.

Producentsky na Chochemsovcoch spolupracovala spoločnosť K2 Production, autorom grafického dizajnu je Ové Pictures. Finančne projekt podporil Audiovizuálny fond.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu