zdroj foto: Čierne diery

Projekt Čierne diery vydal v spolupráci s vydavateľstvom N Press špeciálne číslo magazínu denníka N o technických pamiatkach a zabudnutých miestach Slovenska.

Rozsah čísla je 60 strán textov a fotografií, venovaných len Čiernym dieram. Projekt mapuje a popularizuje zabudnuté miesta, priemyselné, architektonické pamiatky na Slovensku.

„Podarilo sa, magazín Čierne diery je na svete! Tých 60 strán nevznikalo len posledný ťažký mesiac, sú to už tri roky cestovania s Martinom Liptákom a Miroslavom Beňákom, vyše 100 navštívených miest, vyše 5000 fotografií. Všetko na vlastné náklady, lebo nás to jednoducho baví,“ napísal Andrej Sarvaš na sociálnej sieti.

„Celých sedem rokov v novinách sa mi zasa darilo písaniu vyhýbať, až kým som nemusel rovno zrobiť celý časopis. Soňa Ševčíková pekne zalomila, Matúš Kostolný zeditoval. Jano Čáni odstránil pár tradovaných bludov, a aj napriek tomu som tam nejakým spôsobom prepašoval templárskych rytierov z roku 1473, keď už boli vyše sto rokov zrušení. Sorry. Tomáš Bella nemá na tomto žiadnu zásluhu, len nám na tri ťažké dni zakázal propagáciu. Časopis je od dnes v predaji v bežných stánkoch a nájdete ho aj v štúdiu Kat v Bratislave. A skúsime aj knihu…,“ doplnil Andrej Sarvaš.

https://www.facebook.com/cierne.diery/posts/743718735835985

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu