ilustračná foto: pixabay.com

Televíziu Barrandov v Čechách vlastní podnikateľ Jaromír Soukup a čínsky investori. Pôvodné podiely od CEFC China získala v júni 2019 čínska investičná spoločnosť CITIC Group.

Aktuálne Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže v Čechách posudzuje spojenie spoločnosti Rainbow Wisdom Investment a podnikateľa Jaromíra Soukupa. Informáciu priniesol Médiář.cz.

Spoločnosť Rainbow Wisdom Investment si založila skupina CITIC pre svoje pôsobenie v Čechách.

CITIC Group tvrdí, že sa s Jaromírom Soukupom dohodla na znížení podielu v spoločnosti Empresa Media, ktorá vlastní aj televíziu Barrandov a na navýšení podielu v mediálnej agentúre Médea.

Pred zmenou vlastnili Číňania vo vydavateľstve Empresa Media 49% a v Médea Group 30%.

„CITIC Group sa dohodla s druhým akcionárom, pánom Jaromírom Soukupom, na reštrukturalizácii svojho podielu v jeho spoločnostiach. Proporčným spôsobom, zodpovedajúcim ekonomické valuácií (hodnote), znižuje svoj podiel v spoločnosti Empresa Media a navyšuje svoj podiel v skupine Médea Group,“ uviedol pre Médiář.cz podpredseda predstavenstva CITIC Europe Holdings Jaroslav Tvrdík.

Štátnu skupinu CITIC Group si založili Číňania v roku 1979 ako vôbec prvú čínsku investičnú firmu, ktorej cieľom je prilákať zahraničný kapitál.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu