Peter Bárdy (repro foto: Aktuality.sk)

Od 5.septembra 2018 spúšťa vydavateľstvo Ringier Axel Springer novú službu s názvom „Aktuality.sk Plus“. Služba užívateľom ponúka možnosť dobrovoľne podporiť investigatívnu žurnalistiku a zároveň poskytne prístup k najaktuálnejším správam na Aktuality.sk.

„V posledných mesiacoch vidíme, akú dôležitú úlohu zohráva nezávislá a profesionálna žurnalistika. Chceme dať ľuďom možnosť prispieť k tomu, aby mohli priamo podporovať našu snahu odhaľovať nespravodlivosť a prispieť k lepšej spoločnosti,“ povedal Peter Bárdy, šéfredaktor Aktuality.sk.

Navyše, užívatelia získajú aj špeciálny newsletter s výberom najdôležitejších udalostí a komentárom. Súčasťou balíka budú aj iné benefity a darčeky – napríklad pripravovaná kniha o Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej, ktorá vyjde na jeseň 2018.

Spravodajský portál Aktuality.sk už 13 rokov tvorí na Slovensku nezávislé spravodajstvo. Všetky články portálu sú, na rozdiel od iných spravodajských webov, prístupné pre návštevníkov zadarmo.

Aktuality.sk, ako súčasť produktového portfólia internetového portálu Azet.sk, vznikli v roku 2005. V roku 2015 sa redakcia presťahovala zo Žiliny do Bratislavy. Aktuálna mesačná návštevnosť je vyše 2 080 000 reálnych používateľov.

Návštevníci Aktuality.sk sa po spustení služby budú môcť rozhodnúť, či si vybraný exkluzívny obsah vždy kliknutím odkryjú alebo si zakúpia prístup do „Aktuality.sk Plus“, ktorý im sprístupní celý obsah bez prekrytia, spolu s ďalšími benefitmi.

V článku sa im zobrazí takýto banner:

repro foto: Aktuality.sk

Podporu nezávislého investigatívneho spravodajstva si bude môcť aktivovať každý návštevník, poslaním SMS správy v hodnote 3,60 EUR. Mesačné predplatné sa bude automaticky obnovovať, pričom opätovným zaslaním SMS je možné službu kedykoľvek zrušiť.

„Chceme ľuďom dať možnosť podporiť tvorbu spoločensky dôležitého obsahu. Pre nás je stále najdôležitejšie robiť kvalitné spravodajstvo. Preto sme sa rozhodli, že našim čitateľom umožníme podporiť prácu investigatívnych novinárov a k tomu im poskytneme ďalšie benefity. Naše články budú stále dostupné pre všetkých. Pretože len tak dokážeme bojovať proti konšpiráciám a vymysleným článkom, ktoré nemajú s realitou a pravdou nič spoločné,“ povedal Milan Dubec, generálny riaditeľ Ringier Axel Springer.

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu