Po tom čo získalo od Mladej fronty portál E15.cz, spúšťa vydavateľstvo Czech News Center spolumajiteľov Daniela Křetínského (EPH) a Petra Tkáča (J&T) už zanedlho na českom trhu úplne nový spravodajský portál.

Vydavateľstvo prezradilo, že doménu Info.cz má zakúpenú a pripravenú na spustenie portálu už viac ako rok, názov má, podľa nich jednoznačne odkazovať na spravodajský obsah a zameranie webu, zároveň má podľa vydavateľstva i medzinárodný charakter. Pred oficiálnym oznámením názvu nového webu sa špekulovalo i o názve 24news.cz, keďže i túto doménu má vydavateľstvo zakúpenú.

Od začiatku novembra tak posilní rady vydavateľstva CNC Michal Půr, doterajší šéfredaktor Euro.cz z vydavateľstva Mladá fronta a stane sa šéfredaktorom nového spravodajského projektu Info.cz.

V týždenníku Euro bol Půr od júla 2014 na pozícii šéfredaktora a od februára 2016 pôsobil aj ako riaditeľ ekonomickej divízie vydavateľstva Mladá fronta.

V minulosti Michal Půr pôsobil i ako externý komentátor slovenského ekonomického portálu Trend, v rokoch 2006 až 2011 pôsobil ako spravodajca agentúry ČTK v Bruseli, potom v rokoch 2011 až 2013 viedol zahraničnú, ekonomickú, aj centrálnu redakciu ČTK.

„Michal Půr má pre nás skvelú kvalifikáciu danú nielen profesijnými skúsenosťami, ale aj zrelosťou svojej osobnosti, ktorá je pre takto významný spravodajský portál zárukou kvality a naplnenie cieľa, ktorý celý projekt má. Cieľom INFO.CZ nie je rozširovanie informačného smogu. Spravodajských a informačných webov vzniká na českom mediálnom trhu čoraz viac. Cieľom INFO.CZ je pomôcť používateľom sa v tomto súčasnom informačnom smogu vyznať, vidieť medzi ostatnými informáciami tie podstatné, sústrediť sa na dôležité, “ povedala generálna riaditeľka vydavateľstva Czech News Center Libuše Šmuclerová.

Vydavateľstvo Czech News Center (bývalý Ringier) je najsilnejšie na českom trhu, a prostredníctvom svojich médií oslovuje takmer 3,5 milióna čitateľov tlače a takmer 4,5 milióna internetových čitateľov.

Vlajkovou loďou vydavateľstva je denník Blesk, ktorý je najčítanejším denníkom na českom trhu. Vydavateľstvo vydáva napr. i bulvárny denníka Aha!, športovo zameraný denník Šport.

czech-news-center-porovnanie-cz-trh-citanost-2016
zdroj: CNC

František Savov, majiteľ vydavateľstva Mladá fronta nedávno odpredal viaceré svoje tituly vydavateľstvu Czech Media Invest.

Vydavateľstvo CNC tak v júni 2016 akvizíciou získalo denník E15, ale i ďalšie známe tituly vydavateľstva, ako Strategie a Strategie.cz, Živé.cz, Mobilmania.cz, F.O.O.D. a ďalšie, ako v júni informoval o akvizícii český portál Médiář.cz.

CNC vydáva tiež týždenník Reflex, ktorý je najpredávanejším spoločenským týždenníkom v ČR, ženský magazín Blesk pre ženy, ktorý je najpredávanejším ženským časopisom v Čechách. V segmente mužských titulov zas dominujú Svet motorov a Autotip.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu