Los Angeles 29. marca (TASR) – Americká spravodajská televízia CNN sa v piatok ospravedlnila svojim divákom po tom, čo sa na twitterovom účte jej ranného programu objavila nepravdivá správa o úmrtí brazílskej futbalovej legendy Pelého. Informovala o tom agentúra DPA.

 „Zástupca Pelého pre CNN uviedol, že Pelé je živý a zdravý. Chyba nás mrzí a ďakujeme ľuďom, ktorí nás sledujú, za spätnú väzbu,“ uvádza sa na twitterovom konte rannej šou CNN „New Day“. CNN zároveň svoj mylný „tweet“ stiahla.

Televízia prostredníctvom svojho programu predtým na Twitteri oznámila, že „bývalý brazílsky futbalista Pelé zomrel vo veku 74 rokov“. Informácia o Pelého smrti navyše nebola jedinou chybou v tweete, keďže Pelé má zatiaľ „len“ 73 rokov.

CNN New day

Účet CNN  na Twitteri sleduje viac ako 12,3 milióna užívateľov sociálnej siete a účet NEW DAY CNN na Twitteri sleduje viac ako 55,6 tisíc užívateľov sociálnej siete.

Televízia CNN okrem toho pre portál The Hollywood Reporter uviedla, že zverejnenie nepravdivej správy nebolo dielom hackerov.

 

Zdroj: TASR, masmediálne.info, CNN – ilustračné repre foto

REKLAMAadv.: