Významná spravodajská spoločnosť CNN zaradila Bratislavu do ponuky šiestich najfascinujúcejších pohraničných miest v Európe. Bratislava zaujíma popredné postavenie v spoločnosti francúzskeho Lille, švédskeho Malmö, španielskeho San Sebastianu, talianskeho Terstu a nórskeho mesta Kirkenes.

Autor článku predstavuje Bratislavu ako mesto s bohatou históriou vrátane toho, že bolo 300 rokov hlavným mestom uhorskej monarchie a približuje aj jeho historické názvy. Okrem známych ako Istropolis, Bresburg a Pressburg spomína aj Wilson City, čo bolo označenie Bratislavy krátko po Prvej svetovej vojne.

Bratislava

Článok návštevníkom mesta odporúča prechádzku po malebných uličkách historického centra, ktoré očarili aj dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Spomína aj blízkosť Viedne a historické prepojenie oboch miest električkou. Ideálnym miestom na vychutnanie si výhľadu na mesto a okolie je vynovený Bratislavský hrad. Odtiaľ najlepšie vidno, že Bratislava leží na križovatke mnohých ciest, ktoré vedú cez strednú Európu.

Autor nezabúda ani na návštevu bratislavských reštaurácií. Podľa jeho slov v nich návštevník nájde tradičnú miestnu kuchyňu, ktorú ovplyvnilo presne to, čo charakterizuje Bratislavu a dodáva jej nezameniteľnú atmosféru a šarm – blízkosť Rakúska a Maďarska.

„V minulom roku prišlo na Slovensko viac ako 4 milióny turistov, pričom do najnavštevovanejšieho Bratislavského kraja prišiel rekordný viac ako 1 milión návštevníkov. Informácie o Slovensku a Bratislave v takých vplyvných zahraničných médiách ako je CNN upevňujú kredit každej destinácie. Aj vďaka tomu môžeme očakávať, že záujem turistov o Bratislavu a o Slovensko bude rásť aj v budúcnosti,“ povedala Marta Kučerová, generálna riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

Pôvodný článok CNN môžete nájsť > TU

Zdroj: SACR – Slovenská agentúra pre cestovný ruch