Sajfa (zdroj: Continental)

Počas pandémie sa na cestách počas leta výrazne zvýšil počet cyklistov a ďalších účastníkov cestnej premávky (elektronické kolobežky a pod.). Podľa štatistík sa to prejavilo aj nárastom dopravných nehôd cyklistov a motoristov.

Takmer 97% respondentov prieskumu pre značku Continental vníma napätie medzi vodičmi a cyklistami. Dve tretiny opýtaných zažili za posledný rok situáciu, kedy vodič obmedzil alebo ohrozil cyklistu a naopak, kedy cyklista obmedzil vodiča automobilu.

Continental sa prostredníctvom kampane #ShareTheRoad aktívne venuje téme bezpečnosti a ohľaduplnosti v cestnej premávke. Na Slovensku podporil kampaň Do práce na bicykli a tiež spojil dve známe tváre slovenského a českého šoubiznisu Sajfu a Kazmu, ktorí vyzvali motoristov a cyklistov k vzájomnému rešpektu na cestách.

Continental kampaň #ShareTheRoad na Slovensku komunikuje prostredníctvom influencer marketingu, sociálnych sietí, rádio spotov, PR a partnerstiev s relevantnými iniciatívami či podujatiami.

„Všetky skupiny by sa mali navzájom rešpektovať a vnímať v premávke jeden druhého. Vodiči by mali dožičiť pri obchádzaní cyklistom dostatočný odstup a cyklisti by zase mali byť ostražití a zbytočne na ceste neriskovať. Dôležitá je aj priateľská komunikácia. Spolu s Kazmom sme chceli cez každodenné situácie, ktoré sa môžu cyklistom a motoristom udiať v cestnej premávke, vyzdvihnúť význam tolerovania sa navzájom a byť ohľaduplní jeden voči druhému. Sám som niekoľko takýchto situácií zažil a snažím sa ako vodič, ale aj keď som v roli cyklistu, takýmto situáciám predchádzať,“ opisuje svoj pohľad na vzťahy medzi motoristami a cyklistami Sajfa.

Level Lama, v ktorom je jednou z hlavných tém práve tolerancia na cestách:

Pozn.:
Prieskum agentúry STEM / MARK, zadaný spoločnosťou Continental Barum s.r.o., sa konal v období 19. – 27. februára 2019 na vzorke 500 respondentov zo Slovenskej republiky vo veku 18 – 70 rokov.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu