Marek Fašiang (foto: TV Markíza)

Víťazom sobotného večera sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala slovenská premiéra akčného filmu Anna. Celkovo najviac divákov si v sobotu pozrelo Televízne noviny a v nedeľu Počasie.

Originálna zábavná šou 2 na 1 pokračuje na obrazovkách televízie Markíza vo vynikajúcich výkonoch, v nedeľu, 27. septembra 2020, sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala suverénne najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Štvrtá premiérová epizóda autorského programu moderátorov Adely Vinczeovej a Dana Dangla s exkluzívnym hosťom, obľúbeným hercom zo seriálu Oteckovia Marekom Fašiangom, dosiahla v obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 v rámci aktuálnej sezóny doposiaľ rekordný rating 8,9 % a rovnako aj najvyšší trhový podiel 26,4 %.

Obzvlášť však zaujala mladé diváčky vo veku od 12 do 34 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel 38,3 %.

Šou 2 na 1 zdrvujúco porazilo konkurenčnú šou Zlatá maska na TV Joj, ktorá v rovnakej cieľovej skupine zaznamenala doposiaľ najnižší trhový podiel 8,2 %. Večer plný bláznivých úloh, zaujímavého rozprávania a skvelej zábavy pritiahol k obrazovkám Markízy celkovo 415-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v cieľovej skupine 12-54 stala relácia Počasie, ktorá zaznamenala skvelý rating 9,9 % a trhový podiel 27,4 %. Aktuálne informácie o počasí si nenechalo ujsť 557-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Druhé miesto v rebríčku divácky najúspešnejších nedeľných programov obsadila hlavná spravodajská relácia Televízne noviny, ktorá si v cieľovej skupine 12-54 pripísala rating 9,8 % a trhový podiel 28,7 %. Súhrn najdôležitejších udalostí dňa sledovalo na Markíze 569-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Markíza ovládla najvyššie priečky rebríčka sledovanosti aj v sobotu, 26. septembra 2020. Najsledovanejším programami dňa sa v cieľovej skupine 12-54 stali spravodajské relácie Televízne noviny (rating 9,2 % / share 29,0 %) a Počasie (rating 9,1 % / share 27,4 %).

Medzi nespravodajskými programami patrilo jasné prvenstvo v oboch hlavných cieľových skupinách slovenskej premiére akčného filmu Anna. V cieľovej skupine 12-54 dosiahla snímka v réžii slávneho Luca Bessona výborný rating 8,4 % a nadpriemerný trhový podiel 25,5 %, vychutnalo si ju celkovo 405-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Konkurenčný film Polnočná láska na TV Joj v cieľovej skupine 12-54 zaostal s podielom na trhu 17,4 %.

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu