Praha 6. mája (TASR) – Niekdajší šéfredaktor bulvárneho denníka Blesk Pavel Šafr končí po roku pôsobenia aj vo funkcii šéfredaktora týždenníka Reflex. Príčinou je, ako zdôvodnil dnes svoju rezignáciu, strata dôvery generálnej riaditeľky vydavateľstva Ringier Axel Springer, do ktorého portfólia patria obe periodiká, Libuše Šmuclerovej.

Šafr v rezignačnom liste vyjadril ľútosť nad stratou dôvery, bez ktorej nemôže pokračovať vo svojej práci.

Samotná Šmuclerová potvrdila, že mu skutočne ponúkla dlhodobú dovolenku, ktorá mu podľa nej mala poslúžiť na riešenie neľahkej životnej situácie. Súčasne pre server iDNES.cz zdôraznila, že ho nevyzývala na odchod a že by bola privítala, ak by zostal na čele redakcie týždenníka.

Šafr to potvrdil, konštatoval, že sa k nemu šéfka vydavateľského domu správala výborne a dodal: „Vysvetlím to takto: chcel som byť slobodný človek, to by som nemohol byť. Je to len moje rozhodnutie… Mojím cieľom bola novinárska poctivosť voči čitateľom a voči Českej republike: Bavilo ma písať nahú pravdu. A to i napriek istému nepochopeniu časti tuzemskej elity,“ uviedol odchádzajúci šéfredaktor Reflexu, ktorý od prvej polovice 90. rokov minulého storočia pôsobil ako šéfredaktor v celom rade tlačovín.

Aj v týždenníku Reflex pôsobil v tejto funkcii už v rokoch 2008-11.

Zdroj: TASR, Reflex – ilustračná fotografia titulky

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu