Čo iní platia, pre mňa neplatí. Týmto sloganom otvára ČSOB svoju jesennú kampaň, v ktorej predstavuje produkt – účet bez poplatku. V reklamnom spote sa človek stáva svedkom dražby, ale aj prekvapení. Tvorcom jesennej reklamy pre ČSOB sa stala agentúra MUW Saatchi & Saatchi.

Inšpiratívne prostredie
Spot, ktorý je od septembra v televíziách začína pri dražbe. V hlavnej úlohe je muž, ktorý prichádza s myšlienkou, ktorá je aj hlavnou ideou kampane – „Čo iní platia, pre mňa neplatí“.

 

„Kampaň vždy vychádza zo samotnej propozície, t.j., parametrov propagovaného produktu. V tomto prípade išlo o účet bez poplatku, ktorý ČSOB svojim klientom umožňuje získať celkom jednoducho – stačí, ak ho využívajú aktívne. Agentúre sa podarilo túto ponuku veľmi výstižne preformulovať do úderného sloganu „Čo iní platia, pre mňa neplatí“ a ten následne preniesť do príťažlivého prostredia dražby,“ hovorí Andrea Király, riaditeľka Odboru komunikácie ČSOB.

Agentúra MUW Saatchi & Saatchi chcela reklamu zasadiť do prostredia, ktoré by pre klientov bolo inšpiratívne.
„Hľadali sme motív, v ktorom má náš hrdina navrch.  A to aj napriek tomu, že na seba upozorní niečím neočakávaným. Čerpali sme predovšetkým zo skúseností s doterajšou prácou s hlavným hrdinom, tonalitou našich spotov, ktoré nás v kombinácii s propozíciou priviedli k motívu dražby“, uviedol Peter Michalka z MUW Saatchi & Saatchi, creative director tejto kampane.

Vyžadovala plné nasadenie
Podľa agentúry si realizácia spotu vyžadovala plné nasadenie a maximálnu sústredenosť.
„Vzhľadom na to, že spot je súčasťou série, máme už mnohé procesy zautomatizované, čo nám v konečnom dôsledku prácu uľahčilo. Stále však platí, že ak chcete byť spokojní, musíte do toho dať všetko. A my tentoraz spokojní sme,“ dopĺňa Andrea Király. ČSOB si na predajné výsledky ešte počká, mediálna kampaň potrvá do konca októbra.

Stanislava Andraščíková

[message_box title=“Vizitka kampane: “ color=“red“]
Klient: ČSOB
Produkt: Bežné účty
Agentúra: MUW Saatchi & Saatchi
Kreatívny riaditeľ: Rasťo Michalik, Peter Michalka
Scripts: MUW Saatchi & Saatchi
Copywriter: Adam Jánoš, Pavol Pružinec
Art Director: Milan Malý
Account Manager: Jana Čišková
Hudba: Viktor Hazard
Režisér: Juraj Janiš
Produkcia: Hitchhiker Films[/message_box]

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu