V priebehu soboty 21. januára došlo pozastaveniu profilov politika SNS na sociálnej sieti. Andrej Danko je pod paľbou verejnej kritiky od štvrtka 19. januára, kedy na tlačovej besede vyzval denník N, aby stiahli cynickú karikatúru zo svojho webu. Karikatúra reaguje vizuálnou metaforou na udalosť, ktorá sa odohrala ešte v septembri 2016 na slávnosti v Brezovej pod Bradlom, kedy minister obrany za SNS Peter Gajdoš povýšil Andreja Danka o osem hodností do pozície kapitána.

Vedenie redakcie a vydavateľstva denníka N v pondelok 23. januára zverejnilo otvorený list adresovaný Andrejovi Dankovi. Reaguje v ňom na výzvu, ktorú adresoval Danko denníku na tlačovej besede.

Danko chce žalovať denník N za karikatúru Cynickej obludy„Súčasťou Vašej tlačovej konferencie bola verejná výzva, aby sme z nášho internetového portálu stiahli karikatúru Cynickej obludy, ktorá v súvislosti s Vašou osobou používa hrubo vulgárny výraz. Zvolený slovník neodráža hodnoty ani jazyk, ktoré by mali priestor v spravodajstve či komentároch Denníka N. Avšak stránka, ktorá má priamo v názve, že je „cynická“ a „obludná“, prirodzene pracuje s inými výrazovými prostriedkami. S jej autorom, ktorý stránku samostatne spravuje, sme o Vašej požiadavke hovorili, na stiahnutie karikatúry však nevidel dôvod,“ uvádza sa v otvorenom liste denníka N.

Cynická obluda sa Andrejovi Dankovi naďalej vysmievaOndrejiček z Cynickej obludy vzápätí reagoval na sociálnej sieti: „Nielenže si v SNS myslia, že na Facebooku existuje niečo nazvané funpage, ale ešte ju museli sebe aj Andrejovi Dankovi cez víkend zmazať. A nešlo o vulgarizmy, či vyhrážky, ale o prachobyčajný výsmech tisícov ľudí, presne taký, akého sa papaláši desia najviac,“ uviedol Ondrejíček v pondelok 23. januára na Fan page Cynická obluda na Facebooku.

Čítajte aj > Andrej Danko a strana SNS zrušili svoje profily na Facebooku (aktualizované)

Za projektom Cynická obluda stojí Rado Ondrejíček, ktorý od roku 2003 pôsobí v reklamnej agentúre JANDL, začal ako copywriter, neskôr pôsobil v pozícii kreatívneho riaditeľa a momentálne ako Head of Strategy.

Projekt Cynickaobluda.dennikn.sk funguje na doméne denníka N od roku 2015, ako partnerský projekt denníka. Čítajte viac.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu