Dag Daniš (repre foto reklamný spot Aktuality.sk)

Finančná skupina J&T chce žalovať novinára spravodajského portálu Aktuality.sk Daga Daniša za jeho komentár o oceliarni Slovakia Steel Mills s titulkom Žraloci obrali o milióny dva štáty. Česko aj Slovensko. Spolumajiteľ skupina Patrik Tkáč nazval za tento článok Daga Daniša „jasným zločincom.“

„Daniša samozrejme ideme žalovať za tento článok. Niektorí novinári zase niečo zle prečítali. SSM skrachovalo mimo iné aj preto, že štát práve z neznámych dôvodov blokoval platby za vratky DPH do SSM. SSM bol prvovýrobca a neexistuje schéma ktorou by SSM mohlo byť zapojené do DPH kolotoča. JT prišlo pri podpore SSM o desiatky miliónov eur. By ma zaujímalo kedy niekto pochopí , že Daniš je jasný zločinec. Ja preto urobím maximum aby som to dokázal,“ uviedol Patrik Tkáč na sociálnej sieti. 

Novinár Daniš uverejnil v stredu 9. novembra komentár pod názvom Žraloci obrali o milióny dva štáty. Česko aj Slovensko. Na správu že J&T ho chce žalovať, reagoval, že vo svojom komentári poukazuje nie na J&T, ale hlavne na správanie Maria Hoffmanna, spoluzakladateľa finančnej skupiny Istrokapitál.

„Pán Tkáč, celý komentár bol o „žralokoch“ z Istrokapitalu a o ich skrachovanom biznise v SSM. Vás som nespomínal vôbec a J&T len okrajovo (financujúci partner). Dlhy SSM sú násobne vyššie ako zadržané 4 milióny za DPH. Vášmu verejnému obvineniu, že som zločinec, nerozumiem,“ reagoval na komentár o žalobe Dag Daniš.

Vo svojom článku píše:

„Finanční žraloci Hoffmann a Prieložný si v roku 2007 povedali, že založia oceliareň na východe Slovenska. Financujúcim partnerom bola J&T, resp. J&T Banka,“ píše v komentári Dag Daniš.

„Oceliareň roztočila pochybné (predražené) obchody s kovošrotom, ktorý nakupovala od spriaznených obchodníkov. Cieľom bolo vyťahovať zo slovenského štátneho rozpočtu milióny eur na DPH. Darilo sa,“ napísal Daniš.

Celková škoda pre štát má, podľa Daniša, predstavovať 10 miliónov eur.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu