Dag Daniš (repro foto: spot Aktuality.sk)

Rozhovory o jeho prestupe sa začali v zime, ešte pred pandémiou Covid-19, takže so súčasnou nepriaznivou ekonomickou situáciou v médiách jeho odchod nesúvisí. „Nie, korona-hystéria tu toho rozbila veľa, ale mňa nie. Rozhovory o prestupe sa začali v zime, ešte pred pandémiou,“ uviedol Daniš.

Dôvody svojho odchodu ale Daniš bližšie neobjasnil. „Dôvody nie sú z tohto „sveta“, resp. z tohto času. Dôvody sú z toho času (sveta), ktorý sem príde o pár rokov. Nastupuje éra, ktorá bude drsná. Hlavne pre konzervatívnejších ľudí, ktorí si nemodelujú názor podľa módy (a podľa kampaní),“ uviedol Daniš.

„Dohodli sme sa s Dagom, že to (pozn.: jeho odchod) nebudem komentovať ostali sme kamaráti a verím, že sa budeme často stretávať,“ uviedol pre Mediahub.sk Peter Bárdy, šéfredaktor Aktuality.sk.

“Ponuka prišla ešte minulý rok a nasledovalo dlhé váhanie. Aktuality boli a sú skvelý mediálny projekt so skvelými ľuďmi. Kolegov mám rád a budú mi chýbať,“ uviedol Dag Daniš.

„Chcem sa poďakovať šéfredaktorovi za to, že to so mnou v roku 2015 riskol, Peter Bárdy je unikátny prírodný úkaz: je výborný šéf, výborný kamarát a majster dobrej nálady. Občas by mala jedna z týchto rolí potláčať druhú, no v jeho prípade toto pravidlo vôbec neplatí. Lebo on o tomto pravidle nevie. Drží to v ňom pokope vždy a všade. Výsledok je taký, že redaktori Aktualít sa v nedeľu večer tešia na pondelok ako pomätení (nie, nie je to fráza, kto s Petrom robil, presne vie, o čom píšem). A pritom to nie je nijaká „škola hrou“. Aktuality robia vážne veci a vypracovali sa na rešpektovaný portál. Držím vám palce, kamaráti. A teším sa na nových kolegov a nové výzvy v Postoji,“ doplnil Daniš.

Dag Daniš v minulosti pôsobil ako komentátor a šéfredaktor denníka Národná Obroda, neskôr ako zástupca šéfredaktora a komentátor v Hospodárskych novinách, komentátor denníka Pravda, komentátor portálu Konzervatívny výber a od roku 2015 až do dnes, ako hlavný komentátor v redakcii spravodajského portálu Aktuality.sk, kde uverejnil 931 článkov. Spoločne s Petrom Bárdym a Marekom Vagovičom boli tvárami portálu Aktuality.sk. Za svoje komentáre čelil viacerým žalobám. Žalovali ho finančné skupiny Penta Investments, či J&T.

Konzervatívny denník Postoj vznikol v septembri 2015 rebrandingom portálu Postoy.sk. Po piatich rokoch redakcia spustila aktuálne novú online televíziu Postoj TV, ktorú posilnil moderátor TV JOJ Michal Magušin. > Čítaj viac

„Keď sme pred piatimi rokmi začínali, pracovalo nás tu na plný úväzok šesť redaktorov, v prvých mesiacoch nám čitatelia posielali okolo šesťtisíc eur mesačne. Bolo nám jasné, že keď svojou prácou nepresvedčíme, svojho sna o silnom konzervatívnom denníku pre Slovensko sa asi časom vzdáme,“ uviedol Martin Hanus, šéfredaktor Postoj.sk.

Aktuálne, podľa Hanusa, chod redakcie Postoj podporujú čitatelia už sumou viac než 25 tisíc eur mesačne. „Preto sme sa rozhodli, že napriek neistotám tejto doby dôveru čitateľov oplatíme výrazným posilnením redakcie Postoja,“ doplnil Hanus.

Pôvodne šesťčlennú redakciu Postoj.sk posilnia ďalšie mená a dovedna bude v redakcii pôsobiť až 21 novinárov. Aktuálne pribudli Michal Magušin, Jana Zlatohlávková, Martin Leidenfrost, Lukáš Kekelák, Stanka Gajdošová, Lenka Chlebanová, Erik Potocký, Kristína Votrubová, Alena Potocká a Christian Heitmann. V októbri chystá Postoj ďalšie prekvapenie a k Dagovi Danišovi pribudne ešte jedno známe meno.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu