Vo štvrtok 17. júla, odštartuje v Starom Meste v Bratislave ďalšie letné kino! Minulý štvrtok sa začali premietania na Hviezdoslavovom námestí v rámci projektu Viva Musica Cinema!, na Rybnom námestí si zasa v júli našlo miesto letné kino Aperol Spritz. Včera začalo projekciou filmu režiséra Jana Hřebejka Zakázané uvoľnenie svoju filmovú púť Letné kino Bažant kinematograf na Magio pláži. A zajtra k nim pribudne aj kino s jedinečnou atmosférou v záhrade staromestského Pisztoryho paláca na Štefánikovej ulici:  Kino Film Europe – Dobré kino otvára filmovú záhradu a ešte k tomu aj s barom.

Vlani v lete otvorilo svoje brány Kino Film Europe – Dobré kino v historickom Pisztoryho paláci. Tento rok sa „vyletnieva“ vo štvrtok, 17. júla otvorí pre svojich divákov filmovú záhradu s barom. Nádvorie Pisztoryho paláca tak ožije obľúbenými európskymi snímkami a príjemnou kaviarenskou atmosférou, popri sledovaní sa budete môcť  občerstviť kvalitným vínkom, proseccom či osviežujúcimi nápojmi. Premietať sa bude každý štvrtok a piatok o 21.00 až do 29. augusta. Vstupenka do letnej filmovej záhrady stojí 3 eurá. Ako prvú uvidíte snímku Veľká nádhera, počas leta sa môžete tešiť aj na filmy Veľké preteky, Viva la Libertá, Život tej druhej a mnohé ďalšie.

Na Hviezdoslavovom námestí minulý týždeň odštartoval projekt Viva Musica Cinema! Prináša slávne snímky, v ktorých hudba nie je iba kulisou, ale hrá hlavnú úlohu. Premietania sa začínajú na veľkoplošnej obrazovke o 19.00, pričom filmy si môže pozrieť každý zadarmo. Tento týždeň Vás čaká Vertigo od legendárneho režiséra Alfreda Hitchcocka, ďalej to budú filmy Ben Hur, West Side Story, Pacho Hybský zbojník a ďalšie. „Naše Hviezdoslavovo námestie ponúka počas roka veľa možností. V decembri sa tu stretávame pri voňavom varenom vínku,  cez rok pozeráme výstavy fotografií, školáci sa tu lúčia so školským rokom a mnoho iného. Tohoročné leto, okrem už obvyklých koncertov, by chcelo, aby sa námestie stalo zastávkou medzi rannou prácou a večernou cestou domov, na čas, ktorý zväčša trávime vo svojej obývačke. Tá bude aj na námestí. Ležadlá, pohovky, obývačkový nábytok, miesto, kde sa deti môžu hrať a dospelí napríklad sledovať skvelé filmy. Pozývame vás každý štvrtok o 19.00 na výber filmov s vynikajúcou hudbou,“ povedala starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová.

Kvalitné talianske filmy – tie môžete vidieť v rámci letného kina Aperol Spritz na Rybnom námestí. Filmy sa začínajú premietať o 19.30, pozrieť si ich môžete zadarmo.

PROGRAM LETNÝCH KÍN V BRATISLAVE:

Program Kino Film Europe – Pisztoryho palác
aktuálny program nájdete vždy >> TU

Letné kino Bažant kinematograf na Magio pláži
aktuálny program nájdete vždy >> TU

Viva Musica Cinema! – Hviezdoslavovo námestie
17.7. Vertigo
24.7. Ben Hur
31.7. West Side Story
7.8. Pacho, Hybský zbojník
14.8. Prova d´Orchestra
21.8. Koyaanisqatsi
28.8. Žiara

Letné kino – Rybné námestie
17.7. Život je krásny
24.7. Veľká nádhera
31.7. Nástrahy veľkomesta

Zdroj: Miestny úrad MČ Bratislava – Staré Mesto, Bažant kinematograf

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu