foto: DAYBEME

DAYBYME je lifestylová komunita a domov pre infuencerov, ktorá má viac ako 878-tisíc fanúšikov zo Slovenska a Česka, 32,5 milióna impresií mesačne a dosah 3,7 milióna mesačne. Už teraz má na konte mnoho úspechov, no jej potenciál je stále obrovský.

Za projektom DAYBYME, ktorý je domov najvplyvnejších influencerov z nášho regiónu stoja traja sympatickí zakladatelia Daniel Čačala, Igor Zahradnik a Kamil Šlosár. DAYBYME, ktorý reprezentuje známe lifestyle stránky Dnes nosím, Dnes obúvam, Dnes jem, Dnes cestujem  a ďalšie, získal svoj domov 12. júla 2016.

A ako vyzerá jeden rok DAYBYME v číslach? „85 000 úžasných záberov, 20 000 registrovaných užívateľov“, napísal tím DAYBYME na FB stránke.

Pri príležitosti prvých narodením unikátneho slovenského projektu DAYBYME, ktorý funguje ako sociálna sieť sme jeho zakladateľom položili niekoľko otázok, ktoré nám zodpovedal Daniel Čačala alias „Dany“.

Už je to viac ako rok, kedy fashion, food & travel Slovenska a Česka získal svoj domov – DAYBYME.com. Splnili sa Vaše očakávania z tohto projektu?

DANY: Ak by sa splnili naše očakávania, asi by to znamenalo, že sme narazili na strop, ale na ten máme ešte veľmi ďaleko. Na druhú stranu – ľudí baví proces formovania nádhernej a každodennej galérie módy, jedla a cestovania Slovenska a Česka. A to je úžasné.

Čo všetko sa skrýva za úspechom DAYBYME.com?

DANY: To pochopia len tí, ktorí tiež vybudovali úspešný projekt od piky rokmi trpezlivosti a poctivej práce. Enormné množstvo práce sa ale vždy vyplatí, nech robí človek čokoľvek.

Ako vznikol celý projekt DAYBYME?

DANY: Tak to by som vedel rozpísať aj na A4-ku. :) Vo veľkej skratke: Založenie Dnes nosím, náhodné objavenie slovenskej a českej fashion komunity, ktorá sa nikde nezdružovala.

Aplikácia rovnakej šablóny na Dnes obúvam, Dnes jem a Dnes cestujem. Vytvorenie Instagramových mutácií daných účtov. Roky denno-denného uverejňovania fotiek a budovania značky, zviditeľňovania tých, ktorí si to zaslúžili. Nápad vytvorenia lifestyle siete skrz fakt, že kapacity FB a IG nám už na prevádzku projektu nestačili. Vstup Igora do projektu, DAYBYME. And here we are. :)

DAYBYME je niečo podobné ako Instagram, Facebook… je to vlastne sociálna sieť, ale povedzme, s takým špecifickejším zameraním. Čo je jej podstatou, aký je jej účel ako sociálnej siete?

DANY: Je centrom fashion, food a travel komunity Slovenska a Česka. Teda prakticky všetkých, ktorí si idú za týmito tromi elementmi bez toho, aby ich rušil “šum” iných, kvázi od veci príspevkov.

Takisto miesto, odkiaľ sa vyberajú tie najlepšie fotky, ktoré sú potom distribuované po FB a IG, čím užívatelia DAYBYME získavajú obrovskú pozornosť a kredit, ktorý si nepochybne zaslúžia. Long story short, DAYBYME je zastrešenie populárnych a nezameniteľných “Dnes” stránok, miesto, kde sa stretávajú státisíce millenials našich dvoch krajín.

Už teraz spolupracujete s mnohými známymi značkami v každej
z oblasti, ktorú DAYBYME zastrešuje, aké sú perspektívy na spoluprácu s ďalšími značkami?

DANY: Potenciál je obrovský. Samozrejme, spolupracujeme s fashion, food a travel značkami, čo je absolútne logické a jasné. Ale cieľová skupina mladých a štýlových millenials je atraktívna napríklad i pre banky, automobilky, mobilných operátorov atď.

Ak ponúkajú zaujímavý produkt, čo v drvivej väčšine áno, poskytujeme skvelú možnosť odprezentovať sa autentickým spôsobom tam kde to žije a funguje. V marketingovom svete sa začína presadzovať myšlienka natívnej reklamy, ktorá je od už zrodenia DAYBYME nosným pilierom našich spoluprác.

Nemáte strach z konkurencie, ktorá by mohla vzniknúť? Pretože úspešné projekty sú často napodobňované.

DANY: Nie, robili sme to roky bez akejkoľvek ochrany, prišlo veľa klonov, no nikto nás ani len nedobiehal, nehovoriac o preskočení. My sme budovali celkom jedinečný nápad tri roky takmer full time tri roky bez akéhokoľvek príjmu.

Zadarmo dnes nikto nič rozbiehať nebude a projekt takýchto rozmerov sa popri práci stíhať nedá. Každopádne, je tu DAYBYME a s ním okrem iného aj ochranné známky na všetky naše “Dnes” stránky či DAYBYME ako také.

Máme plnú právnu ochranu. Ak príde konkurencia, bude sa musieť dostať pod kožu komunite státisíciek ľudí, ktorí vyrástli pod “Dnes” značkou a dnes tvoria DAYBYME tím spolu s nami.

Potenciál DAYBYME je ako vidieť obrovský. Aké sú najbližšie ciele, ktoré máte v pláne dosiahnuť?

DANY: Milión fanúšikov na sociálnych sieťach. Priniesť nové možnosti ako naši užívatelia spolu komunikujú a prezentujú svoj profil na DAYBYME.com. Pracovať na zaujímavých spoluprácach. Pritiahnuť na DAYBYME zraky ešte všetkých ostatných mladých ľudí, ktorí o nás zatiaľ nevedia. Nech ten skvelý job tvoríme všetci spolu. :)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu