Daniel Harcek (34) nastúpil do spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia a Azet.sk ako technologický riaditeľ (CTO). Jeho priamym nadriadeným bude generálny riaditeľ spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia a Azet Milan Dubec a Helmut Krasnik, CIO spoločnosti Ringier Axel Springer Media AG.

V tejto vrcholovej riadiacej funkcii posilní Daniel Harcek viac ako 100-členný a neustále rastúci tím vývojárov, dizajnérov a produktových špecialistov. Azet.sk a Ringier Axel Springer Slovakia prevádzkujú úspešné online služby ako Azet.sk, Pokec.sk, inzertné portály v oblasti nehnuteľností a áut, trhovú jednotku v oblasti donášky jedla Bistro.sk a rodinu spravodajských a magazínových webstránok reprezentovanú dvoma renomovanými značkami Cas.sk a Aktuality.sk.

Vzhľadom na jeho skúsenosti a dynamicky sa vyvíjajúce požiadavky v oblasti technológií zastreší široké portfólio úloh – od zabezpečenia agility tímov, technických štandardov cez udržanie vývoja v súlade so strategickými prioritami po identifikáciu možností pre inovácie, biznis príležitostí pre obe spoločnosti, ako aj na úrovni skupiny. Okrem toho bude podporovať iniciatívy v oblasti výmeny vedomostí a tvorbu programov na rozvoj zamestnancov, teda tvorbu inovatívnej kultúry.

„Viac ako milión návštevníkov, ktorí denne využívajú naše webové stránky, pre nás znamená veľký záväzok. Vymenovanie nového CTO je v súlade s našim odhodlaním ponúkať vysoko kvalitné produkty, prinášať inovácie a rásť. Daniel bude súčasťou silného medzinárodného tímu. Sme veľmi radi, že ho môžeme u nás privítať,” povedal Milan Dubec, generálny riaditeľ spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia a Azet.sk.

Daniel Harcek bude úzko spolupracovať s technologickým hubom „Dreamlab“ skupiny Ringier Axel Springer. Dreamlab, zamestnávajúci viac než 200 vývojárov, v súčinnosti s lokálnymi tímami zabezpečí dodanie riešení na strane servera pre vydavateľskú činnosť skupiny. Platforma bude zahŕňať systém na správu obsahu a správu a poskytovanie videa. Skupina Ringier Axel Springer zároveň plánuje vytvoriť na Slovensku technologické centrum Azet, využívajúc tak lokálne potenciál a bohaté skúsenosti v oblasti inzertných služieb a komunitných webov.

Daniel Harcek prichádza do vydavateľstva Ringier Axel Springer a Azet.sk zo spoločnosti VisualDNA CEE, kde zodpovedal za rozbeh technologickej pobočky v Bratislave pre britskú spoločnosť VisualDNA – popredného poskytovateľa psychometrických údajov. Počas 16 rokov praxe v oblasti IT niesol zodpovednosť v rámci celého spektra technických, prevádzkových a riadiacich funkcií.

V roku 2006 stál pri zrode adlodge.com prevádzkovateľa affiliate platformy v regióne DACH (Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko). Postupne vybudoval a viedol vývoj platformy zabezpečovaný zo Slovenska. Jeho povinnosti zahŕňali dohľad nad architektonickým riešením, zabezpečenie uvádzania nových produktov v oblasti digitálneho marketingu a internetovej analytiky.

V roku 2011 sa stal CTO spoločnosti Novosense.com, ktorá poskytuje riešenia na identifikáciu a cielenie návštevníkov web stránok v reálnom čase. Na starosti mal technologické inovácie, spúšťanie tých nových a podporu existujúcich projektov opäť v oblasti online marketingu a webovej analytiky.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu